Άλμπα: “Άγγιξε” την 100άρα σε εύκολη εντός έδρας νίκη! (videos)

2020-01-27T22:31:07+00:00 2020-01-27T22:31:07+00:00.

27/Jan/20 22:31

Μία ακόμα εύκολη νίκη πανηγύρισε στην έδρα της για το γερμανικό πρωτάθλημα η Άλμπα Βερολίνου με 98-82 κόντρα στην Κράιλχαϊμ.

Από το πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και σκοράροντας 30 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με 52-40.

Στην τρίτη περίοδο του ματς η Κράιλαχαϊμ δεν κατάφερε να μειώσει αυτή την την διψήφια διαφορά και είδε την Άλμπα μάλιστα να την αυξάνει στο +16 (75-59).

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο δεν άλλαξε τίποτα και η ομάδα του Αίτο Ρενέσες πανηγύρισε εύκολα την εντός έδρας νίκη με 98-82.

Κορυφαίος για την Άλμπα Βερολίνου ήταν ο Ρόκας Γκιεντράιτις με 17 πόντους, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Χέρμανσον με 18 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 ασίστ.

Πλέον η Άλμπα ετοιμάζεται για την 22η αγωνιστική της Ευρωλίγκα όπου και θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την Φενερμπαχτσέ (30/1, 20:30).

Δείτε το βίντεο με τα 24′ δευτερόλεπτα που άφησαν να κυλήσουν οι δύο ομαδες προς τιμή του Κόμπι Μπράιαντ: