2021-09-26T20:17:37+00:00 2021-09-26T20:35:48+00:00.

26/Sep/21 20:17

Πρεμιέρα με το… αριστερό για την Μπάγερν στο γερμανικό πρωτάθλημα.

Δε ξεκίνησε καλά το πρωτάθλημα στη Γερμανία η Μπάγερν.

Η ομάδα του Μονάχου ηττήθηκε με 83-86 εντός έδρας από την Ουλμ, σε μία αναμέτρηση που κρίθηκε στην παράταση, την ώρα που ο Τρινκιέρι δεν είχε στην διάθεσή του τους Χάντερ, Ουόλντεν, Σίλινγκ, Όμπστ, Τζέντοβιτς, Ζίπσερ, Ραντόσεβιτς και Λούτσιτς.

Οι φιλοξενούμενοι έβαλαν δύσκολα στους γηπεδούχους, παρόλο που οι δεύτεροι προηγήθηκαν με 43-35 στο ημίχρονο και με 58-55 στο 30′. Η Ουλμ κατάφερε όμως να στείλει το ματς στο έξτρα πεντάλεπτο (75-75) για να πετύχει μία σπουδαία νίκη στη πρεμιέρα.

Ο Χίλιαρντ ήταν εξαιρετικός με 26 πόντους-7 ριμπάουντ, όπως και ο Τόμας με 20 (8/13 σουτ), ενώ 18-7 πρόσθεσε ο Ρούμπιτ. Για τους νικητές, όλα τα λεφτά ήταν ο Κρίστον με 27 πόντους-14 ασίστ και ο Φελίτσιο με 18 πόντους-7 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 20-23, 43-35, 58-55, 75-75, 83-86