Μπάμπεργκ: Άνετο διπλό με “σούπερ” Τέιλορ και καλό Ζήση! (videos)

2019-05-10T21:06:01+00:00 2019-05-10T21:06:01+00:00.

10/May/19 21:06

Ένα σημαντικό και εύκολο διπλό πανηγύρισε η Μπάμπεργκ του Νίκου Ζήση, με 90-79 απέναντι στην αδιάφορη βαθμολογικά Μπαϊρόιτ.

Η ομάδα του κόουτς Περέγκο, από το πρώτο ημίχρονο έβαλε τις βάσεις για την νίκη παίζοντας καλή άμυνα και πηγαίνοντας με προβάδισμα 12 πόντων (43-31) στα αποδυτήρια, για την ανάπαυλα.

Στο δεύτερο μέρος, οι δύο ομάδες ήταν σαφώς καλύτερες επιθετικά αλλά αυτό δεν βοήθησε την Μπαϊρόιτ να μειώσει ουσιαστικά την διψήφια διαφορά, που διατηρούσε η Μπάμπεργκ. Τελικά ο Νίκος Ζήσης και οι συμπαίκτες του, πήραν το μεγάλο διπλό με 90-79.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Τέιλορ με 19 πόντους (4/7 τρίποντα) και 3 ριμπάουντ, ο Ρούμπιτ με 15 πόντους, 6 ριμπάουντ και 2 ασίστ και ο Ζήσης που σε 22 λεπτά συμμετοχής είχε 9 πόντους με 3/5 σουτ, 6 ασίστ και 3 ριμπάουντ.

Η Μπάμπεργκ με αυτό της διπλό στην προτελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, “κλείδωσε” την 5η θέση της κατάταξης και περιμένει να μάθει τον αντίπαλο της στα playoffs με μία εκ των Βέκτα και Άλμπα Βερολίνου.

Τα δεκάλεπτα: 19-13, 31-43, 51-61, 79-90