Μπάγερν Μονάχου: Break τίτλου στο Βερολίνο! (videos)

2019-06-19T22:41:02+00:00 2019-06-19T22:41:02+00:00.

19/Jun/19 22:41

Η Μπάγερν Μονάχου ήταν εξαιρετική στο Βερολίνο κόντρα στην Άλμπα, κέρδισε με 82-77 και πλέον απέχει ένα βήμα από την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Από το πρώτο μέρος, το game 2 των γερμανικών τελικών ήταν ντέρμπι με τις δύο ομάδες κοντά στο σκορ και τους γηπεδούχους να πηγαίνουν προηγούμενοι στα αποδυτήρια με το οριακό 46-45.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Μπάγερν έπαιξε “τρομακτική” άμυνα και βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση με τον Μπούκερ, προηγήθηκε ακόμα και με διψήφια διαφορά, όμως η Άλμπα 1,5 λεπτό πριν το φινάλε μείωσε σε 75-72 και έβαλε “φωτιά” στο ματς. Τελικά, οι Βαυαροί πανηγύρισαν ένα μεγάλο διπλό με 82-77 και “άγγιξαν” το πρωτάθλημα.

Κορυφαίοι των νικητών ήταν, ο Μπούκερ με 16 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα, ο Ουίλιαμς με 12 πόντους, 4 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα και ο Ραντόσεβιτς με 10 πόντους, 2 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 μπλοκ.

Πλέον η σειρά επιστρέφει στο Μόναχο, με την Μπάγερν να προηγείται με 2-0 νίκες και να θέλει μία ακόμα, για να πανηγυρίσει την κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Τα δεκάλεπτα: 25-15, 46-45, 59-63, 77-82