Λέικερς: Θέλει να παίξει ο Άντονι Ντέιβις παρά τον τραυματισμό (Video)

2020-10-10T08:57:42+00:00 2020-10-10T09:33:34+00:00.

10/Oct/20 08:57

davis

Οι Λέικερς έχουν μία δεύτερη ευκαιρία να κατακτήσουν το πρωτάθλημα έχοντας προβάδισμα 3-2 έναντι των Χιτ, αλλά ανησυχούν για την κατάσταση της υγείας του Άντονι Ντέιβις.

Ο Ντέιβις χτύπησε στην πρώτη περίοδο του Game5 αλλά συνέχισε να παίζει μετρώντας 28 πόντους και 12 ριμπάουντ σε 42 λεπτά. Ήταν όμως εμφανές πως κάποιες φορές δυσκολευόταν στην κίνηση κι ίσως μόνο το γεγονός ότι ήταν ζεστό το σώμα του να του επέτρεψε να συνεχίσει:

“Θα είμαι εντάξει την Κυριακή”, δήλωσε ο Ντέιβις μετά το τέλος του αγώνα στο οποίο υπέστη ένα αιμάτωμα στη φτέρνα όπως αρχικά διαγνώστηκε:

“Θα επιστρέψω στην κανονικότητα. Συνέχισα να κινούμαι και προσπάθησα να μην κάθομαι πολύ ώστε η αδρεναλίνη να ρέει στο σώμα μου διαρκώς. Συνέχισε να παίζω με αυτόν τον τρόπο”.