Βιλερμπάν: Ανησυχία για τον Λακόμπ – Αμφίβολος με Ολυμπιακό

2021-01-13T22:52:28+00:00 2021-01-13T23:09:55+00:00.

13/Jan/21 22:52

Τέλος καλό, όλα καλά με τον τραυματισμό του Πολ Λακόμπ στο ματς με τον Παναθηναϊκό. Αμφίβολος για τον Ολυμπιακό ο Γάλλος της Βιλερμπάν.

Η Βιλερμπάν ήταν ανταγωνιστική κόντρα στον Παναθηναϊκό μόνο για ένα ημίχρονο και μοιραία γνώρισε την ήττα με 88-71 για την 19η αγωνιστική.

Η γαλλική ομάδα παραμένει στην Ελλάδα, μιας και την Παρασκευή (15/1, 21:30) θα φιλοξενηθεί στο ΣΕΦ από τον Ολυμπιακό, όμως όλα δείχνουν πως θα το κάνει χωρίς τον Πολ Λακόμπ.

Ο Γάλλος γκαρντ τραυματίστηκε στο τρίτο δεκάλεπτο του ματς στο ΟΑΚΑ και για λίγο τρόμαξε την Βιλερμπάν, καθώς χτύπησε στον αυχένα, με τον ίδιο να έχει παραλύσει για λίγο στο συγκεκριμένο σημείο.

Συγκεκριμένα, δέχθηκε ένα block out από τον Λευτέρη Μποχωρίδη και έπεσε άτσαλα στο παρκέ, δείχνοντας να πονάει. Μάλιστα, δεν μπόρεσε να επιστρέψει στην άμυνα και 12” πριν το 30′ έγινε αλλαγή. Αφού του τοποθετήθηκε κολάρο, ένιωσε καλύτερα και η ”περιπέτεια” είχε αίσιο τέλος.

Ο 31χρονος αγωνίστηκε για 11:19′ και είχε 0/3 σουτ, 1 ριμπάουντ και 1 λάθος, ενώ την σεζόν 2020/21 σε 14 ματς μετράει 2,8 πόντους, 1,9 ριμπάουντ και 1,1 ασίστ.

Ευρωλίγκα – βαθμολογία: “Ξεκόλλησε” ο Παναθηναϊκός, οκτάδα ο Ολυμπιακός (videos)

Νέντοβιτς: Ο πρώτος στην ιστορία του Παναθηναϊκού στην Ευρωλίγκα με δύο 30άρες την ίδια χρονιά! (videos)

Παπαγιάννης: ΜΕΓΑΛΗ εμφάνιση και διπλό ρεκόρ καριέρας στην Ευρωλίγκα (videos)

Μήτογλου: “Πήραμε μεγάλη ανάσα, βγήκαμε όλοι μπροστά”

Χαραλαμπίδης: “Τα παιδιά κατάλαβαν την κατάσταση”