Ολυμπιακός: Ανακούφιση με Βεζένκοφ, εκτός και πάλι ο Παπανικολάου

2023-06-14T13:02:40+00:00 2023-06-14T13:09:47+00:00.

14/Jun/23 13:02

Ο Σάσα Βεζένκοφ επέστρεψε στις προπονήσεις του Ολυμπιακού, όχι όμως και ο Κώστας Παπανικολάου, καθιστώντας σχεδόν απίθανη τη συμμετοχή του στον αυριανό τέταρτο τελικό (15/6, ΕΡΤ 3, 21:15) κατά του Παναθηναϊκού στο ΟΑΚΑ…

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

O Σάσα Βεζένκοφ προπονήθηκε σήμερα (14/6) με τους συμπαίκτες του κι έτσι όλα δείχνουν πως θα παραταχτεί κανονικά αύριο στο ΟΑΚΑ.

Ο MVP της Ευρωλίγκας δεν γυμνάστηκε την Τρίτη καθώς ένιωσε ενοχλήσεις στο σημείο όπου είχε τραυματιστεί στο Game 2 – πάλι στο ΟΑΚΑ- και τον είχε υποχρεώσει να αποχωρήσει από το παιχνίδι στο 28ο λεπτό.

Έδωσε αγώνα δρόμου για να προλάβει να παίξει στον τρίτο τελικό του ΣΕΦ και πάτησε παρκέ για 20 λεπτά, βοηθώντας όσο μπορούσε την ομάδα του να πάρει τη νίκη, καίτοι απροπόνητος.
Η απουσία του από την προπόνηση της Τρίτης δεν ήταν τελικά ανησυχητική και σήμερα επέστρεψε.

Όχι όμως κι ο Κώστας Παπανικολάου που υπέστη θλάση στο Game3.

Ο αρχηγός του Ολυμπιακού τραυματίστηκε στον τρίτο τελικό, μετά τα 40 λεπτά που αγωνίστηκε στον ακριβώς προηγούμενο αγώνα του ΟΑΚΑ.

Αγωνίστηκε μόλις για δέκα λεπτά στο πρώτο ημίχρονο και καθόλου στο δεύτερο, αφού δεν ήταν σε θέση να το κάνει.

Για δεύτερη μέρα δεν προπονήθηκε με τους συμπαίκτες του, υποβάλλεται σε εντατική θεραπεία αλλά φαίνεται πως τα χρονικά περιθώρια είναι πολύ στενά και δεν θα αγωνιστεί αύριο (15/6) στο ΟΑΚΑ.

Τζαμέλ ΜακΛιν στο Eurohoops: “Οι φίλοι του Ολυμπιακού είναι οι καλύτεροι στον κόσμο!”

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός: Το 2-1 δίνει κατά 86,36% το πρωτάθλημα

Ολυμπιακός blog: Η δύναμη της προσαρμογής