Νοκ άουτ ο Πάντερ: “Πύρρειος νίκη” για Παρτιζάν κατά του Ερυθρό Αστέρα

2023-10-27T13:46:52+00:00 2023-10-27T13:46:52+00:00.

27/Oct/23 13:46

kevin-punter-partizan

Η Παρτιζάν θα πληρώσει ακριβό τίμημα για τη μεγάλη νίκη της με ανατροπή επί του Ερυθρού Αστέρα…

Του Δημήτρη Μιναρετζή/ info@eurohoops.net

Ο Κέβιν Πάντερ τραυματίστηκε στο γόνατο και θα χάσει τουλάχιστον δύο εβδομάδες αγωνιστικής δράσης!

Ο αρχηγός της Παρτιζάν χτύπησε κατά τη διάρκεια του μεγάλου σερβικού ντέρμπι που βρήκε νικήτρια την ομάδα με 88-86 ανατρέποντας ένα -10 στην τελευταία περίοδο.

Ο Πάντερ έπαιξε 28 λεπτά και πέτυχε οκτώ πόντους, μακριά και πάλι από τον καλό του εαυτό όπως και σχεδόν σε όλα τα ματς σε αυτό το ξεκίνημα της Ευρωλίγκας (11.6π.).

Όπως ανακοίνωσε επίσημα η Παρτιζάν, ο Αμερικανός γκαρντ θα χάσει τουλάχιστον δύο εβδομάδες κι έτσι δεν θα αγωνιστεί σίγουρα στο ντέρμπι της Aba League με τον Ερυθρό Αστέρα και πάλι (Δευτέρα, 30/10), τους αγώνες με την Μπασκόνια και τη Φενέρ (9/11 το δεύτερο) και ίσως να γυρίσει με την Μπάγερν στις 15 Νοεμβρίου, εφόσον βέβαια η αποθεραπεία του εξελιχθεί χωρίς υποτροπή.