Ναν: Ενοχλήσεις στον αγκώνα, δεν τελείωσε το ματς με Μακάμπι

2024-01-25T21:39:10+00:00 2024-01-25T23:22:15+00:00.

25/Jan/24 21:39

NunnKendrick-MaccabiTelAviv-Panathinaikos

Ο Κέντρικ Ναν δεν συνέχισε στο ματς του Παναθηναϊκού κόντρα στη Μακάμπι, λόγω ενοχλήσεων. Θα κάνει εξετάσεις ο Αμερικανός.

Του Βαγγέλη Παπαδημητρίου/ info@eurohoops.net

Πρόβλημα για τον Παναθηναϊκό στην ήττα από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ με 90-75 στο Βελιγράδι.

Ο Κέντρικ Ναν βγήκε στο 24:15′ και δεν επέστρεψε στο ματς, καθώς ένιωσε ενοχλήσεις στον αγκώνα.

Ο 28χρονος θα κάνει τις απαραίτητες εξετάσεις στην Αθήνα, προκειμένου να διαπιστωθεί αν υπάρχει πρόβλημα.

Ο Αμερικανός μέτρησε 13 (3/10 δίποντα, 1/4 τρίποντα, 4/4 βολές), 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ σε 21:34 λεπτά.

Μάλιστα, στο ημίχρονο ο Ναν είχε παράπονα από την διαιτησία, που εξέφρασε στην τηλεόραση της Ευρωλίγκας.

”Ήταν ένα απρόσεκτο ημίχρονο. Πρέπει να βρούμε την ενέργειά μας και να προσέξουμε τα λάθη μας. Θα είμαστε καλύτεροι στο δεύτερο ημίχρονο. Μου έκαναν πολλά φάουλ και δεν τα σφύριξαν οι διαιτητές”

Αταμάν: “Αδύνατο να παίξεις μπάσκετ χωρίς πόιντ γκαρντς”

Σούπερ Καλαϊτζάκης: Το ρεκόρ καριέρας με τον Παναθηναϊκό δεν συνδυάστηκε με διπλό

Μπόλντγουϊν: Η καλύτερη φετινή του εμφάνιση ήρθε κόντρα στον Παναθηναϊκό