Τουρκία – Γεωργία: “Τρελάθηκε” με τους διαιτητές ο Αταμάν και αποβλήθηκε! (videos)

2022-09-04T21:41:26+00:00 2022-09-05T04:09:58+00:00.

04/Sep/22 21:41

Σε έξαλλη κατάσταση ήταν ο Εργκίν Αταμάν λίγο πριν το τέλος του ματς στην Τιφλίδα μεταξύ Τουρκίας και Γεωργίας και αποβλήθηκε.

Έντονες συγκινήσεις προσέφερε ο αγώνας του ‘Α Ομίλου του Ευρωμπάσκετ στην Τιφλίδα μεταξύ της Τουρκίας και της Γεωργίας τον οποίο κέρδισαν οι γηπεδούχοι του Ηλία Ζούρου στη δεύτερη παράταση με 88-83.

Τουρκία – Γεωργία: Αποβλήθηκαν Κορκμάζ και Σανάτζε μετά από έντονο καβγά! (video)

30” πριν το φινάλε της δεύτερης παράτασης με το σκορ στο 84-81 υπέρ της Γεωργίας ο Αντροκελασβίλι κέρδισε φάουλ από τον Οσμάν που χρεώθηκε μάλιστα αντιαθλητικό κάτι που σήμανε ουσιαστικά τη… ήττα για τους Τούρκους και αποτέλεσε την αιτία για το ξέσπασμα του Εργκίν Αταμάν.

Ο Τούρκος προπονητής μετά τις αρχικές διαμαρτυρίες του συνέχισε με ακόμα πιο δυναμικό τρόπο και κινήθηκε απειλητικά προς τον έναν διαιτητή πριν τον συγκρατήσουν οι συνεργάτες του και αποβληθεί με συνοπτικές διαδικασίες από το παρκέ!

Δείτε τις έντονες διαμαρτυρίες στο φινάλε:

Λίγο νωρίτερα στο ματς είχε ξεσπάσει με έντονες διαμαρτυρίες και ο Ηλίας Ζούρος για μία κατοχή μπάλας και τον συγκράτησε ο βοηθός του Γιώργος Λιμνιάτης πριν δεχθεί τελικά την τεχνική ποινή!