EuroCup: 3/3 για τον ασταμάτητο Ερυθρό Αστέρα των Τόμιτς-Περπέρογλου! (videos)

2018-10-16T23:32:14+00:00 2018-10-16T23:32:14+00:00.

16/Oct/18 23:32

Ακάθεκτος συνεχίζει ο Ερυθρός Αστέρας στον πρώτο όμιλο του EuroCup, αφού κέρδισε στην έδρα του την Ανδόρα με 85-79 και συνεχίζει αήττητος την πορεία του.

Στο πρώτο ημίχρονο του ματς, οι παίκτες του Μίλαν Τόμιτς ήταν πολύ καλύτεροι ειδικά στο επιθετικό κομμάτι και προηγήθηκαν με +11 (44-33), πηγαίνοντας στην ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος και ειδικότερα στο τρίτο δεκάλεπτο, οι Ισπανοί… επέστρεψαν και με επιμέρους σκορ 25-16 μείωσαν σε 60-58 βάζοντας “φωτιά” στο ματς. Στην τέταρτη όμως περίοδο, οι “ερυθρόλευκοι” του Βελιγραδίου με την επίθεση τους να κάνει “πάρτι”, πήραν έστω και δύσκολα την νίκη με 85-79 και έκαναν το 3/3 στον όμιλο τους, φιγουράροντας στην κορυφή.

Κορυφαίοι για την ομάδα του κόουτς Τόμιτς ήταν, ο Ράγκλαντ με 24 πόντους (9/14 σουτ), 8 ασίστ και 3 ριμπάουντ και ο… γνωστός μας Μοχάμεντ Φαγέ ο οποίος έκανε double double, με 18 πόντους, 11 ριμπάουντ (4 επιθετικά(, 3 κλεψίματα, 2 ασίστ και 1 μπλοκ.

Επίσης ο Στράτος Περπερογλου, αγωνίστηκε για 19 λεπτά και είχε 5 πόντους με 2/6 σουτ και 1/2 βολές, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 μπλοκ.

Τα δεκάλεπτα: 16-17, 44-33, 60-58, 85-79