ΤΣΣΚΑ: Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την δεύτερη φιλική νίκη

2020-08-29T19:05:06+00:00 2020-08-29T22:44:17+00:00.

29/Aug/20 19:05

Δεύτερη νίκη για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας στα φιλικά προετοιμασίας της. Εξαιρετικός ο Μάικ Τζέιμς.

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας συνεχίζει να πρετοιμάζεται για την σεζόν 2020/21 και ο δεύτερος φιλικός αγώνας της συνδυάστηκε με εύκολη νίκη, όπως ακριβώς και ο πρώτος.

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη (παραμένει στην Ελλάδα) νίκησε δίχως προβλήματα την MBA Μόσχας με 99-63. Με εξαίρεση το πρώτο ημίχρονο δεκάλεπτο (43-41) οι νικητές δεν είχαν το παραμικρό πρόβλημα στη συνέχεια, φτάνοντας την διαφορά σε μεγάλα επίπεδα. Ενδεικτικό το επιμέρους 31-10 της τρίτης περιόδου!

Ο Μάικ Τζέιμς με 19 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των πρωταθλητών Ευρώπης, με τον Τζοέλ Μπολομπόι να προσθέτει 12 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 23-21, 43-41, 74-51, 99-63

Φιλική νίκη και για Ζενίτ

Μία ακόμα ρωσική ομάδα, η Ζενίτ, έδωσε φιλικό αγώνα. Η ομάδα της Αγίας Πετρούπολης φιλοξένησε την Πάρμα και την κέρδισε εύκολα με 88-53.

Το 20-7 της δεύτερης περιόδου ήταν αρκετό για να δώσει το προβάδισμα στους γηπεδούχους, οι οποίοι όχι μόνο το διατήρησαν, αλλά το διεύρυναν κιόλας.