Τσεντεβίτα/Ολίμπια: Εντυπωσιακή κόντρα στη Μπάγερν (video)

2020-09-09T20:15:02+00:00 2020-09-09T20:24:26+00:00.

09/Sep/20 20:15

Η Τσεντεβίτα/ Ολίμπια κέρδισε για δεύτερη φορά τη Μπάγερν Μονάχου σε φιλικό ματς (82-65). Εκ των πρωταγωνιστών ο Ρόκο Λένι Ούκιτς.

Ακόμα μία εξαιρετική εμφάνιση -έστω και σε φιλική αναμέτρηση- για την Τσεντεβίτα/Ολίμπια. Η σλοβενική ομάδα νίκησε και πάλι την Μπάγερν Μονάχου, μετά το 82-74 στις 27/8, αυτή τη φορά με ακόμα μεγαλύτερη διαφορά.

Το τελικό 92-65 ”μαρτυρά” την απόλυτη κυριαρχία των γηπεδούχων, οι οποίοι με εξαίρεση τη πρώτη περίοδο (20-24), έκαναν ό,τι ήθελαν στον παρκέ, δείχνοντας πως είναι σε καλό μομέντουμ. Η διαφορά έφτασε ακόμα και τους 20 στο δεύτερο ημίχρονο, με το +17 να μένει στο φινάλε.

Κορυφαίοι για το σύνολο του Γιούριτσα Γκολέματς, παλαίμαχου παίκτη του Παναθηναϊκού, οι Κέντρικ Πέρι με 14, Ιβάν Μαρίνκοβιτς με 13 πόντους-9 ριμπάουντ, Άλεν Χόντζιτς με 13 και Ρόκο Λένι Ούκιτς με 11 πόντους και 5 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 20-24, 49-32, 68-50, 82-65