Φόστερ: “Πάντα στο 100%, ό,τι χρειαστεί για να νικήσει ο Παναθηναϊκός” (video)

2020-09-13T17:54:50+00:00 2020-09-13T18:30:32+00:00.

13/Sep/20 17:54

foster_pao_alba_2

Ο Μάρκους Φόστερ πρώτα έκανε σμπαράλια την άμυνα της Άλμπα και στη συνέχεια μίλησε για όσα θέλει να κάνει για να βοηθήσει τον Παναθηναϊκό.

Ο Αμερικανός γκαρντ ήταν… on fire, με 29 πόντους (7/9 τρίποντα) και οκτώ εξ αυτών στην παράταση, στο 102-110 που έδωσε στον Παναθηναϊκό τη νίκη επί της Άλμπα και την 3η θέση στο τουρνουά προετοιμασία του Κάουνας και μίλησε για τη φιλική επικράτηση και τη δική του προσαρμογή στο νέο του περιβάλλον.

Μάρκους Φόστερ: Show στο Κάουνας με εφτά τρίποντα! (video)

Αναλυτικά τι είπε ο Μάρκους Φόστερ

“Είδαμε τα λάθη μας από το χθεσινό παιχνίδι και προσαρμοστήκαμε. Παίξαμε καλύτερα σήμερα σε σχέση με χθες. Θεωρώ ότι είχαμε περισσότερη υπομονή στην επίθεση και αμυντικά τα πήγαμε καλύτερα.

Το παιχνίδι μου είναι πάντα να σκοράρω. Δουλεύω πάνω στις λεπτομέρειες, προσπαθώ να είμαι στο 100% σε κάθε κατοχή στην άμυνα και να κάνω ό,τι χρειαστεί ώστε η ομάδα να νικήσει”.