Ολυμπιακός – Αρμάνι: Σλούκας υψώνει, Μάρτιν… ΓΚΡΕΜΙΖΕΙ το καλάθι! (videos)

2020-10-14T20:02:07+00:00 2020-10-14T20:05:08+00:00.

14/Oct/20 20:02

Ο Χασάν Μάρτιν μας χάρισε μια από τις κορυφαίες φάσεις τις αγωνιστικής – και όχι μόνο – με τον Αμερικανό να υποδέχεται την πάσα του Σλούκα και να καρφώνει με ΜΑΝΙΑ στο καλάθι της Αρμάνι.

Ο Ολυμπιακός έκανε ένα ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ τρίτο δεκάλεπτο απέναντι στην Αρμάνι και με επιμέρους 27-16 πήρε τον έλεγχο και έκλεισε την περίοδο στο υπέρ του 63-58.

Μάλιστα, εκτός από ουσία, ο Ολυμπιακός χάρισε και θέαμα, με τον Κώστα Σλούκα να υψώνει την μπάλα και τον Χασάν Μάρτιν να καρφώνει εμφατικά στο αντίπαλο καλάθι.

Η εξαιρετική συνεργασία των “ερυθρόλευκων”:

Η ανατροπή του Ολυμπιακού βέβαια ξεκίνησε από τον Χασάν Μάρτιν, ο οποίος με την ενέργεια που έβγαλε στο παρκέ, ανέβασε επίπεδο ολόκληρη την ομάδα σε επίθεση και άμυνα.

Συνολικά είχε 8 πόντους στην τρίτη περίοδο, συμβάλλοντας καθοριστικά στην ανατροπή.