Μπάγερν – Ερυθρός Αστέρας 74-59: Επιστροφή στις νίκες για τους Βαυαρούς (videos)

2020-11-06T22:35:00+00:00 2020-11-07T01:32:31+00:00.

06/Nov/20 22:35

Η Μπάγερν άφησε πίσω της την ήττα από την Ρεάλ, παίρνοντας τη νίκη απέναντι στον Ερυθρό Αστέρα με 74-59 και επιστρέφοντας έτσι στα θετικά αποτελέσματα.

Μια κακή παρένθεση φαίνεται πως ήταν για την Μπάγερν η ήττα από την Ρεάλ, με την ομάδα του Αντρέα Τρινκιέρι να παίρνει με σχετική άνεση το θετικό αποτέλεσμα κόντρα στον Ερυθρό Αστέρα, φτάνοντας στην επικράτηση με 74-59.

Τα πάντα κρίθηκαν στην τελευταία περίοδο, με την Μπάγερν να πατάει γκάζι και τον Ερυθρό Αστέρα να μην μπορεί να ακολουθήσει, γεγονός που είχε ως αποτέλεσμα η διαφορά να εκτοξευτεί. Έτσι οι γερμανική ομάδα ανέβηκε στο 5-2, με τους Σέρβους να υποχωρούν στο 2-4.

Αναλυτικά τα στατιστικά της αναμέτρησης με ένα κλικ ΕΔΩ

Το προβάδισμα από την αρχή του αγώνα άλλαζε χέρια, με καμία από τις δύο να μην μπορεί να ξεφύγει, όπως δείχνει τόσο το 18-14 του πρώτο δεκαλέπτου, όσο και το 33-31 του ημιχρόνου.

Ίδια εικόνα και στην τρίτη περίοδο, με την Μπάγερν αν φτάνει για λίγο στο +7 (38-31), όμως στη συνέχεια “ερυθρόλευκοι” πλησίασαν εκ νέου, με το δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται στο 55-51. Παρόλα αυτά η τέταρτη περίοδος ήταν μια διαφορετική ιστορία. Η Μπάγερν έτρεξε ένα σερί 13-0 από το 61-59 (36′) φτάνοντας έτσι στη νίκη με 71-59.

Δεκάλεπτα: 18-14, 33-31, 55-51, 74-59

Πού κρίθηκε:

Το 13-0 που έτρεξε η Μπάγερν στα τελευταία λεπτά του αγώνα ήταν αρκετό για να της δώσει τη νίκη απέναντι στην ομάδα του Βελιγραδίου.

Παίκτης κλειδί:

Μπόλντγουιν και Γουίλερ Μπαμπ μέτρησαν από 15 πόντους για τους νικητές, ενώ από τη μεριά του Ερυθρού Αστέρα ο Ο’Μπράιαντ μέτρησε 17.