Μπάγερν – ΤΣΣΚΑ 81-89: Μιλουτίνοφ και Τζέιμς έκαναν τη διαφορά (videos)

2020-11-19T22:34:50+00:00 2020-11-20T00:03:16+00:00.

19/Nov/20 22:34

Η ΤΣΣΚΑ, με τους Μιλουτίνοφ και Τζέιμς να κάνουν σπουδαία δουλειά, πήρε τη νίκη απέναντι στην Μπάγερν εκτός έδρας με 89-81 και να ανεβαίνουν βαθμολογικά.

Η Μπάγερν πάλεψε απέναντι στην ΤΣΣΚΑ, όμως δεν βρήκε αντίδοτο στον Νίκολα Μιλουτίνοφ και τον Μάικ Τζέιμς, με τους Ρώσους να φεύγουν από το Μόναχο με το διπλό, το οποίο τους ανεβάζει στο 7-3.

Από την άλλη η Μπάγερν υποχώρησε και αυτή στο 7-3, με τις δύο ομάδες να ισοβαθμούν έτσι στην δεύτερη θέση της κατάταξης.

Αναλυτικά τα στατιστικά της αναμέτρησης με ένα κλικ ΕΔΩ

Ο Μιλουτίνοφ ήταν εξαιρετικός στο ξεκίνημα και η ΤΣΣΚΑ πήρε το προβάδισμα, όμως η Μπάγερν δεν της επέτρεψε να ξεφύγει, με το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται στο 17-18. Η εικόνα του αγώνα δεν άλλαξε ούτε στο δεύτερο μισό του ημιχρόνου, με την Μπάγερν να πατάει μάλιστα γκάζι στο τέλος του δεκαλέπτου και να πηγαίνει στην ανάπαυλα με το υπέρ της 39-36.

Στο ξεκίνημα του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι άντεξαν στην πίεση και έμειναν κοντά (47-47, 24’ και 54-54, 26’), ενώ ένα ξέσπασμα του Μάικ Τζέιμς ήταν αρκετό για την ΤΣΣΚΑ, ώστε να κλείσει το δεκάλεπτο με το υπέρ της 60-60. Η Μπάγερν πλέον είχε μείνει από δυνάμεις, ενώ Τζέιμς και Μιλουτίνοφ έκαναν τα… δικά τους στην τέταρτη περίοδο, με τα πάντα να παίρνουν έτσι τον δρόμο τους. Τελικό σκορ και νίκη για την ΤΣΣΚΑ με 81-89.

Δεκάλεπτα: 17-18, 39-36, 60-64, 81-89.

Πού κρίθηκε:

Η Μπάγερν έμεινε από δυνάμεις στο τέλος και δεν μπόρεσε να ακολουθήσει την ΤΣΣΚΑ και οι Ρώσοι έτρεξαν ένα σερί 11-0 από το 35’ έως το 38’ (το 68-71 έγινε 68-82) και καθάρισαν έτσι το ματς.