Μπάγερν – Βιλερμπάν 76-62: Άνετη βραδιά για τους Βαυαρούς (videos)

2020-12-11T22:20:25+00:00 2020-12-12T00:08:34+00:00.

11/Dec/20 22:20

Η Μπάγερν είχε εύκολο έργο απέναντι στην Βιλερμπάν, με την ομάδα του Τρινκιέρι να παίρνει άνετα τη νίκη κόντρα στους Γάλλους με 76-62.

Εύκολη βραδιά για την Μπάγερν, με τους Βαυαρούς να παίρνουν άνετα τη νίκη κόντρα στην Βιλερμπάν με 76-62 και να φτάνουν τις δύο σερί νίκες, δείχνοντας πως είναι ξανά σε καλό φεγγάρι.

Από την αρχή μέχρι το τέλος οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο και έφτασαν άνετα στην τελική επικράτηση, η οποία τους ανεβάζει στο 9-4 στην φετινή Ευρωλίγκα. Από την άλλη η Βιλερμπάν υποχώρησε στο 3-9.

Ο Ρέινολντς ήταν ασταμάτητος, έχοντας 17 πόντους και 11 ριμπάουντ για τους νικητές.

Αναλυτικά τα στατιστικά της αναμέτρησης με ένα κλικ ΕΔΩ

Από το ξεκίνημα η Μπάγερν μπήκε δυνατά και με όπλο την άμυνα έβαλε δύσκολα στους Γάλλους, οι οποίοι βρέθηκαν πίσω στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 24-15. Η εικόνα δεν άλλαξε ούτε στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους Βαυαρούς παίζουν εκπληκτική άμυνα και να επιτρέπουν στους Γάλλους μόλις 10 πόντους! Έτσι η ανάπαυλα τους βρήκε στο +17 (42-25).

Η Βιλερμπάν έδειξε κάποια σημάδια ανάκαμψης στο τρίτο δεκάλεπτο κυρίως με τον Γιαμπουσέλε και μείωσε στους 12 πόντους (56-44 25), όμως η Μπάγερν πάτησε και πάλι γκάζι, ανεβάζοντας το προβάδισμα της στους 18 62-44, με το τέλος της περιόδου. Η τέταρτη ήταν μια τυπική διαδικασία, με τα πάντα να έχουν κριθεί από νωρίς. Τελικό σκορ 76-62 και νίκη για την Μπάγερν.

Πού κρίθηκε:

Οι Γερμανοί ήταν καλύτεροι σε όλη την διάρκεια του αγώνα, ενώ οι γάλλοι είχαν προβλήματα, με βασικότερο τα λάθη, καθώς είχαν 17, με μόλις 13 ασίστ. Παράλληλα η Μπάγερν είχε 20 πόντους από λάθη και 12 από αιφνιδιασμούς, με την Βιλερμπάνα αντίστοιχα να έχει 8 και μηδέν!