Σαντ-Ρος: “Τους χαρίσαμε δύο δεκάλεπτα”

2020-12-11T22:27:58+00:00 2020-12-11T23:00:34+00:00.

11/Dec/20 22:27

EUROLEAGUE 2020-2021 / ÐÁÏ - ÆÁËÃÊÉÑÉÓ ÊÁÏÕÍÁÓ (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: ÈÁÍÁÓÇÓ ÄÇÌÏÐÏÕËÏÓ / EUROKINISSI)

Ο Χάουαρντ Σαντ-Ρος απομόνωσε τα στοιχεία που έλειπαν από τον Παναθηναϊκό, στην εντός έδρας ήττα από την Ζαλγκίρις.

Ο Παναθηναϊκός δεν τα κατάφερε κόντρα στην Ζαλγκίρις, με την λιθουανική ομάδα να παίρνει τη νίκη με 69-81 στο ΟΑΚΑ.

Ο Χάουαρντ Σαντ-Ρος (7 πόντοι, 2 ριμπάουντ) μίλησε για το τί έφταιξε, με τον Κουβανό να στέκεται και στην άμυνα και στην επίθεση, αλλά κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο και ”χάρισε” αυτός και οι συμπαίκτες του (33-43 στο 20′).

Αναλυτικά όσα είπε ο παίκτης του Παναθηναϊκού:

”Δεν έπρεπε να ήμασταν τόσο κάτω. Νιώθω ότι τους δώσαμε τα δύο πρώτα δεκάλεπτα. Στην Ευρωλίγκα, είναι δύσκολο να επιστρέψεις από το -10, όταν δίνεις δύο δεκάλεπτα στον αντίπαλο, παρόλο που ισοφαρίσαμε. Δεν ήμασταν εκεί, πνευματικά ειδικά. Δεν είχαμε επιθετικότητα και σκληρή άμυνα.

Μπορούμε να βελτιωθούμε και νομίζω ότι το κάνουμε κάθε μέρα βήμα-βήμα. Δεν σκέφτομαι ότι αυτό είναι το περισσότερο που μπορούμε να δώσουμε. Είναι φυσικό να υπάρχουν σκαμπανεβάσματα σε μία νεανική ομάδα. Προχωράμε και πρέπει να δίνουμε το καλύτερο που έχουμε κάθε λεπτό, κάθε βράδυ”.