Μιλουτίνοβ για Τζέιμς: “Ένα από τα καλύτερα ματς που έχω δει στη ζωή μου”

2020-12-12T14:11:59+00:00 2020-12-12T14:11:59+00:00.

12/Dec/20 14:11

Ο Μάικ Τζέιμς έσπασε όλα τα κοντέ, προκαλώντας τον ενθουσιασμό και στους συμπαίκτες του όπως τον Νίκολα Μιλουτίνοβ…

Ο σέντερ της ΤΣΣΚΑ, Νίκολα Μιλουτίνοφ, δεν έκρυψε τον θαυμασμό του για την απόδοση του συμπαίκτη του Μάικ Τζέιμς, στη νίκη επί της Χίμκι για την Ευρωλίγκα (96-87).

Ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού έχασε για ένα ριμπάουντ την ευκαιρία να κάνει ένα ανεπανάληπτο τριπλ-νταμπλ (36 πόντοι + 10 ασίστ + 9 ριμπάουντ). Ο Τζέιμς έγινε επίσης ο πρώτος παίκτης στην ιστορία της ΤΣΣΚΑ που ξεπερνάει του 51 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης.

“Πολεμήσαμε, ήμασταν μαχητικοί από τα πρώτα λεπτά. Παίξαμε και τα 40 λεπτά, σε αντίθεση με τον αγώνα πριν από ένα μήνα, όταν είχαμε καλή απόδοση μόνο για ένα ημίχρονο.

Ο Τζέιμς έκανε ένα καταπληκτικό παιχνίδι, μια από τις καλύτερες ατομικές παραστάσεις που έχω δει στη ζωή μου. Ένα ξεχωριστό ματς από τον Μάικ. Είναι κρίμα που του έλειψε μόνο ένα ριμπάουντ. Αν το ήξερα, θα προσπαθούσα να τον βοηθήσω κάπως. Άξιζε το τριπλ-νταμπλ” δήλωσε ο Μιλουτίνοφ στην ΡΙΑ.