Ολυμπιακός: Το μεγάλο τρίποντο του Γιουλ και το καθοριστικό λάθος του Μάρτιν (videos)

2020-12-18T22:37:22+00:00 2020-12-18T23:43:50+00:00.

18/Dec/20 22:37

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να κερδίσει την Ρεάλ, με ένα μεγάλο τρίποντο του Γιουλ και ένα λάθος του Μάρτιν να κοστίζουν την νίκη.

Ο Ολυμπιακός ηττήθηκε στο ΣΕΦ από την Ρεάλ με 82-86, με το ματς να κρίνεται στις λεπτομέρειες στην παράταση.

Αρχικά, ο Σλούκας ισοφάρισε σε 69-69 με 2/2 βολές, με τους Μαδριλένους να χάνουν την μπάλα και τον ΜακΚίσικ να πασάρει στον Σλούκα, ο οποίος όμως αστόχησε από την γωνία σε τρίποντο.

Στο έξτρα πεντάλεπτο, οι γηπεδούχοι και πάλι είχαν το προβάδισμα, ο Γιουλ όμως έβαλε μεγάλο τρίποντο για το 81-82 στο -33” με τον ΜακΚίσικ να κάνει λάθος πηγαίνοντας ”κάτω” από το σκριν, ενώ στην αμέσως επόμενη φάση, ο Μάρτιν δεν έκανε καλή πάσα στον Σλούκα, με αποτέλεσμα η μπάλα και το πλεονέκτημα, με 15” να απομένουν.

Ο ίδιος ο Αμερικανός μίλησε για την εν λόγω φάση, μετά τον αγώνα, κάνοντας λόγο για ”κακιά στιγμή”.

”Ήταν λάθος μου η πάσα στον Σλούκα στο τέλος. Δεν έπρεπε να κάνω τέτοια πάσα εκείνη την στιγμή. Ήταν μια κακή μου στιγμή”.

Σπανούλης: Απογοητευμένος με την ήττα και τη μη χρησιμοποίησή του στα κρίσιμα (photos & video)

Μπαρτζώκας για Σπανούλη: “Απόφασή μου να πάω με τους παίκτες που ήταν μέχρι τέλους”

Ευρωλίγκα – βαθμολογία: Εκτός οκτάδας ο Ολυμπιακός

Ολυμπιακός: Χωρίς νίκη για ΠΡΩΤΗ φορά σε “διπλή” αγωνιστική! (videos)

ΜακΚίσικ: Πήγαν στράφι το season high και τα δύο ρεκόρ – “Θα τους νικήσουμε στη Μαδρίτη” (Video)