Βόβορας: “Ξοδέψαμε 20 λεπτά για να μπούμε στο ματς” (video)

2020-12-22T22:54:46+00:00 2020-12-22T23:02:34+00:00.

22/Dec/20 22:54

vovoras

Ο Γιώργος Βόβορας στάθηκε στην αργή αντίδραση του Παναθηναϊκού να μπει στο ματς με την Μακάμπι, κάτι που τελικά στοίχισε για την ομάδα του.

Στο πρώτο ημίχρονο και την παρουσία της ομάδας του σε αυτό στάθηκε ο Γιώργος Βόβορας, μετά την ήττα του Παναθηναϊκού από την Μακάμπι στο Τελ Αβίβ με 89-81.

Φυσικά, δεν παρέλειψε να σχολιάσει το απίστευτο ματς του Νεμάνια Νέντοβιτς, που σκόραρε 39 πόντους, για την δεύτερη καλύτερη επίδοση στην ιστορία της ομάδας.

Αναλυτικά όσα είπε ο προπονητής του Παναθηναϊκού

«Ήταν ένα σκληρό παιχνίδι. Στο πρώτο ημίχρονο δεν προσεγγίσαμε με το σωστό τρόπο το παιχνίδι, δεν ήμασταν έτοιμοι και δεν παίξαμε καλή άμυνα στο ένας εναντίον ενός. Ξοδέψαμε 20 λεπτά για να μπούμε στο ματς. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε σωστά πνευματικά, ο Νέντοβιτς έβαλε δύσκολα σουτ και έδειξε την ποιότητά του.

Δεν μπορούμε να είμαστε χαρούμενοι. Πρέπει να παρουσιαστούμε καλύτεροι και να παίρνουμε νίκες και πρέπει να προσεγγίζουμε τα παιχνίδια καλύτερα από το πρώτο λεπτό και να είμαστε έτοιμοι να κερδίσουμε εντός και εκτός έδρας».