Μάικ Τζέιμς: Το ΣΕΦ ξυπνά το… δολοφονικό του ένστικτο (πίνακας & videos)

2021-02-26T00:11:04+00:00 2021-02-26T00:30:07+00:00.

26/Feb/21 00:11

Ο Μάικ Τζέιμς ήταν κομβικός στο ΣΕΦ και έκανε την διαφορά για την ομάδα του, κουβαλώντας την στις πλάτες του στο τέλος του αγώνα και οδηγώντας την στη νίκη.

Η ΤΣΣΚΑ πήρε ένα σπουδαίο διπλό απέναντι στον Ολυμπιακό, παρότι απώλεσε προβάδισμα 25 πόντων, με τον Μάικ Τζέιμς να αποδεικνύει για ακόμα μια φορά πως είναι ο απόλυτος ηγέτης της.

Ο Αμερικανός τελείωσε το ματς με μόλις 15 πόντους (3/7 δίποντα, 2/6 τρίποντα, 3/5 βολές), 4 ριμπάουντ και 6 ασίστ, εμφάνιση που για τα δικά του δεδομένα είναι… απλά οκ, όμως στο τέλος βγήκε μπροστά για την ομάδα του και έκανε την διαφορά.

Είχε 7 πόντους στην τέταρτη περίοδο, οι 5 εκ των οποίων μάλιστα στο τελευταίο λεπτό. Φυσικά από το χέρι του διαμορφώθηκε και το τελικό αποτέλεσμα, με τον σταρ της ΤΣΣΚΑ να κάνει το 74-75 με 2 /3 βολές και ενώ νωρίτερα είχε ευστοχήσει σε ένα σουτ από το… σπίτι τους.

Μιλώντας για την εμφάνισή του και τη νίκη της ΤΣΣΚΑ, ανέφερε: “Δεν έχω κάνει προπονήσεις τον τελευταίο καιρό, δεν έχω παίξει μπάσκετ κι ήταν ωραίο να παίζω ξανά, να είμαι στο παρκέ με την ομάδα μου. Είμαι χαρούμενος που νικήσαμε” “Χρειαζόμασταν τη νίκη. Δυσκολευόμαστε τον τελευταίο καιρό, πολλά σκαμπανεβάσματα. Μου αρκεί που νικήσαμε”

Το απολαυστικό βίντεο με τις καλύτερες στιγμές του από το ματς του ΣΕΦ:

Δεν ήταν η… πρώτη φορά!

Ο Μάικ Τζέιμς έχει δείξει πως το ΣΕΦ του… πάει, έχοντας πραγματοποιήσει μερικές από τις κορυφαίες του εμφανίσεις στο φαληρικό στάδιο.

Μάλιστα από την εποχή της Αρμάνι και έκτοτε μετράει σταθερά από 20 και πάνω, με το παιχνίδι της φετινής Ευρωλίγκας να μην είναι μεν τόσο εντυπωσιακό, όμως να είναι απολύτως ουσιαστική!

Αναλυτικά ΟΛΑ τα παιχνίδια του Μάικ Τζέιμς με αντίπαλο τον Ολυμπιακό στην Ευρωλίγκα: