Μπαρτσελόνα: Φιλικό “πάρτι” κόντρα στην Λιμόζ! (photos)

2021-08-30T20:44:02+00:00 2021-08-30T20:44:02+00:00.

30/Aug/21 20:44

Με μία ακόμα φιλική νίκη συνέχισε την προετοιμασία της εν όψει της νέας σεζόν η Μπαρτσελόνα του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους και του Νικ Καλάθη με το άνετο 83-47 απέναντι στην Λιμόζ.

Οι περυσινοί Πρωταθλητές Ισπανίας και φιναλίστ της Ευρωλίγκα έχουν βάλει στο “φουλ” τις μηχανές τους στο βασικό στάδιο της προετοιμασίας τους εν όψει της νέας χρονιάς και αυτό φαίνεται από την εικόνα τους στα φιλικά παιχνίδια.

Η ομάδα του Σαρούνας Γιασικεβίτσιους ήταν εξαιρετική στο αμυντικό κομμάτι απέναντι στην ιστορική γαλλική ομάδα την Λιμόζ και κέρδισε πολύ εύκολα με το εντυπωσιακό για την εποχή 83-47, μην αντιμετωπίζοντας κανένα πρόβλημα να επιβάλλει το ρυθμό της.

Άλλωστε η Μπαρτσελόνα από το πρώτο ημίχρονο διέθετε μία διαφορά 22 πόντων (43-21) δεχόμενη μόλις 9 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο, ενώ συνολικά η χειρότερη αμυντική της επίδοση σε 40 λεπτά αγώνα ήταν 14 πόντοι που σκόραραν οι Γάλλοι στη τρίτη περίοδο.

Τα δεκάλεπτα: 24-12, 43-21, 60-35, 83-47