Παναθηναϊκός: Η ΤΕΡΑΣΤΙΑ ανατροπή από το -19 κόντρα στη Παρτιζάν (videos)

2021-09-18T21:40:35+00:00 2021-09-18T21:40:35+00:00.

18/Sep/21 21:40

Ο Παναθηναϊκός νίκησε την Παρτιζάν με 89-85, δείχνοντας πως βρίσκεται σε καλό δρόμο.

Η πρώτη ημέρα του 3ου ”Παύλος Γιαννακόπουλος” τα είχε όλα.

Η Εφές νίκησε εύκολα την Ουλμ στο πρώτο χρονικά ματς, αλλά στο δεύτερο είδαμε ένα φοβερό ντέρμπι ανάμεσα σε Παναθηναϊκό και Παρτιζάν.

Οι Σέρβοι βρέθηκαν ακόμα και στο +19 (21-40), αλλά στο δεύτερο ημίχρονο παραδόθηκαν στην ανωτερότητα των γηπεδούχων, για να ηττηθούν τελικά στη παράταση με 89-85.

Ο ΛεΝτέι προσπάθησε, ο Μαντάρ ήταν ”αποκάλυψη”, ο Πάντερ ήταν σε κακό βράδυ και έτσι οι πράσινοι με όπλο την άμυνα έκαναν την μεγάλη ανατροπή, μπροστά σε 8.000 φίλους τους.

Τίποτα από αυτά ίσως να μην είχε γίνει, αν ο Παπαπέτρου (20 πόντοι) δεν είχε βάλει το μεγάλο τρίποντο στο -38”, όπως ακριβώς και ο Πέρι, ο οποίος έδειξε τον δρόμο στο δεύτερο μέρος (15 πόντοι). Δεν πρέπει να ξεχνάμε και τον Έβανς (15 πόντοι) που έδωσε πολλές λύσεις.