Μπαρτσελόνα – Ολυμπιακός: Το δραματικό φινάλε και ο… μοιραίος Σλούκας! (videos)

2021-10-13T23:44:31+00:00 2021-10-14T19:50:43+00:00.

13/Oct/21 23:44

Σε ένα παιχνίδι με δραματικό φινάλε στην παράταση ο Ολυμπιακός έχασε με 79-78 από την Μπαρτσελόνα από ένα χαμένο ριμπάουντ και ένα σουτ.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα τα έδωσε όλα στο “Palau” κόντρα στην Μπαρτσελόνα των Γιασικεβίτσιους και Καλάθη, αλλά στις λεπτομέρειες και στο φινάλε της παράτασης έχασε το τεράστιο διπλό με 79-78 σε ένα ματς “θρίλερ”.

Ο Ντόρσεϊ στα 22” έβαλε μπροστά τον Ολυμπιακό με 78-77 με 2/2 βολές, όμως μετά το άστοχο σουτ του Χίγκινς ο Οριόλα πήρε το επιθετικό ριμπάουντ ανάμεσα στους αντιπάλους του και κερδίζοντας φάουλ έκανε το 79-78 στα 7,6.

Στη τελευταία κατοχή των “ερυθρόλευκων” οι οποίοι δεν είχαν άλλο τάιμ άουτ ο Κώστας Σλούκας απέναντι σε μία ιδιαίτερα σκληρή άμυνα των Καταλανών βρήκε σίδερο και η μοίρα του αγώνα δεν άλλαξε.