Ούνικς – Άλμπα: Ο Χεζόνια έβαλε μέσα στο καλάθι τον Κουμάτζε με ΤΡΟΜΕΡΟ κάρφωμα! (video)

2021-11-19T17:53:01+00:00 2021-11-19T17:53:01+00:00.

19/Nov/21 17:53

Ένα από τα πιο εντυπωσιακά καρφώματα της σεζόν στην Ευρωλίγκα έκανε ο Μάριο Χεζόνια στην αναμέτρηση της Ούνικς με την Άλμπα Βερολίνου στο Καζάν.

Η Ούνικς Καζάν με το 2/2 κόντρα σε Παναθηναϊκό και Μιλάνο θέλει να… τριτώσει το καλό στην Ευρωλίγκα και υποδέχεται την Άλμπα Βερολίνου για την 11η αγωνιστική.

Οι Γερμανοί μπορεί να ήταν κυρίαρχοι στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης στο Καζάν, όμως ο Μάριο Χεζόνια έκλεψε τη παράσταση με ένα από τα πιο όμορφα καρφώματα της σεζόν στην Ευρωλίγκα.

Ο Κροάτης φόργουορντ έκανε drive με αντίπαλο τον αθλητικό ψηλό αντίπαλο του Κριστ Κουμάτζε και με ένα απίστευτο κάρφωμα ξεσήκωσε το γήπεδο κερδίζοντας και το φάουλ για να μειώσει το σκορ σε 46-36 στο 18ο λεπτό του αγώνα!