Ο Νέντοβιτς έκραξε τον Κάνααν μέσω του Eurohoops! (photos)

2021-12-22T23:51:39+00:00 2021-12-22T23:51:39+00:00.

22/Dec/21 23:51

Ο Νεμάνια Νέντοβιτς μέσω του Eurohoops σχολίασε αρνητικά την ενέργεια του Αϊζάια Κάνααν να πανηγυρίσει πριν τελειώσει ο αγώνας καλώντας το “Palau Blaugrana” να… σωπάσει

Ίσως το κορυφαίο παιχνίδι της σεζόν πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη (22/12) στο “Palau Blaugrana” ανάμεσα στην Μπαρτσελόνα και την Ούνικς με τους γηπεδούχους να κερδίζουν στην παράταση με 111-109 σε ένα ματς που στιγματίστηκε από μία ενέργεια του Αϊζάια Κάνααν.

Ο Αμερικανός γκαρντ των Ρώσων κάνοντας το σκορ στο 34′ 81-69 υπέρ της Ούνικς προχώρησε σε μία κίνηση με το χέρι του καλώντας τους φιλάθλους των Καταλανών να σωπάσουν εννοώντας ότι τελείωσε το παιχνίδι.

Τελικά οι Καταλανοί κατάφεραν τη μεγάλη ανατροπή από το -20 και πήραν τη νίκη στην παράταση και ο δραστήριος στο Twitter Νεμάνια Νέντοβιτς του Παναθηναϊκού με ένα tweet του σε σχετική δημοσίευση του Eurohoops για τη φάση σχολίασε: “Θα έλεγα χαζό” θέλοντας να επισημάνει τη λάθος κίνηση του Αϊζάια Κάνααν.