Μάικ Τζέιμς: Απάντησε στην ανακοίνωση της Ευρωλίγκα για το φάουλ στον Μίτσιτς! (photo-video)

2022-10-14T16:14:44+00:00 2022-10-14T16:48:34+00:00.

14/Oct/22 16:14

JamesMike_Olympiacos_Monaco_Game2

Ο Μάικ Τζέιμς αντέδρασε στην ανακοίνωση της Ευρωλίγκα για την τελευταία φάση της κανονικής διάρκειας του ματς της Μονακό με την Εφές.

Η Μονακό έκανε το 2/2 στο ξεκίνημα της φετινής Ευρωλίγκα κερδίζοντας στην παράταση μετά από ένα δραματικό ματς στο “Πριγκιπάτο” την Πρωταθλήτρια Ευρώπης Αναντολού Εφές με 95-92.

Η Ευρωλίγκα μία ημέρα μετά την ολοκλήρωση του αγώνα ανακοίνωσε πως στην τελευταία επίθεση των Τούρκων στο τέταρτο δεκάλεπτο υπήρξε φάουλ για τρεις βολές στον Βασίλιε Μίτσιτς με το σκορ στο 82-82 και προκάλεσε την αντίδραση των Μονεγάσκων και του ηγέτη τους Μάικ Τζέιμς.

Ο σπουδαίος Αμερικανός γκαρντ μέσα από το αγαπημένο του Twitter στο οποίο διαχρονικά είναι δραστήριος σχολίασε ότι θα πρέπει η διοργάνωση να ανακοινώνει όλα τα λάθη των διαιτητών στα ματς και όχι κάποιο ή κάποια από αυτά, ενώ ακόμα τόνισε πως όπως και οι παίκτες έτσι και οι διαιτητές δεν είναι τέλειοι.

Αναλυτικά το tweet:

“Πιστεύω ότι αν ανακοινώνονται αυτά, τότε θα πρέπει να ανακοινώνονται όλα όσα δεν ήταν σωστά στο παιχνίδι. Οι διαιτητές δεν είναι τέλειοι και ούτε και εμείς. Όπως έχασα κάποια σουτ, έτσι και εκείνοι έχασαν κάποια σφυρίγματα. Έτσι πάει το παιχνίδι”.