Μπολομπόι: “Αρχίζω να μπαίνω στο σκεπτικό του Ολυμπιακού”

2022-10-19T23:33:17+00:00 2022-10-19T23:33:17+00:00.

19/Oct/22 23:33

Joel Bolomboy of Olympiacos in action during the Turkish Airlines EuroLeague, Regular Season, basketball match played between Real Madrid Baloncesto and Olympiacos Piraeus at Wizink Center pavilion on October 19, 2022, in Madrid, Spain.

Ο Τζόελ Μπολομπόι μίλησε στην κάμερα της NOVA μετά το τεράστιο διπλό του Ολυμπιακού στη Μαδρίτη.

Η ομάδα του Γιώργου Μπαρτζώκα πήρε το σπουδαίο “θρίλερ” στη Μαδρίτη με 89-87 κόντρα στη Ρεάλ και παρέμεινε αήττητη στην Ευρωλίγκα κάνοντας το 3/3, σε μία έδρα που είχε να κερδίσει από το 2018.

Μπορεί για τους Πειραιώτες να ξεχώρισαν κυρίως ο clutch Κώστας Σλούκας με 8 πόντους στα τελευταία 4:30 του ματς και το νικητήριο καλάθι και ο Σάσα Βεζένκοφ με το δεύτερο σερί double double του, όμως και ο Τζόελ Μπολομπόι έκανε τη διαφορά για τους ερυθρόλευκους στην τέταρτη περίοδο σε άμυνα και επίθεση.

Ο Αμερικανός σέντερ σε 11:20 συμμετοχής είχε 11 πόντους με 3/8 δίποντα και 5/6 βολές, 3 ριμπάουντ και 1 ασίστ και έπαιξε καθοριστικό ρόλο για να έρθει το διπλό κυρίως στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Μετά το ματς ο Τζόελ Μπολομπόι δήλωσε στη NOVA:

Για τη νίκη του Ολυμπιακού:Είναι δύσκολο να παίζεις κόντρα στον Ταβάρες. Δεν παίξαμε πολύ καλά, αλλά κερδίσαμε. Χάσαμε πολλά σουτ από την περίμετρο και από την στεφάνι. Αρχίζω και μπαίνω στο σκεπτικό του Ολυμπιακού, να παλεύω για τη νίκη παρ’ όλο που κάποιες βραδιές δεν παίζουμε καλά”.

Για το παιχνίδι με την Μπασκόνια (21/10, 21:30):Είναι μια φοβερή επιθετική ομάδα, πρέπει να κλειδώσουμε την Μπασκόνια αμυντικά“.