Ράντονιτς: “Συγχαρητήρια στη Μακάμπι, ήταν καλύτερη”

2022-10-27T22:07:41+00:00 2022-10-27T22:49:34+00:00.

27/Oct/22 22:07

EUROLEAGUE 2022-2023 / ΜΑΚΑΜΠΙ ΤΕΛ ΑΒΙΒ - ΠΑΟ

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς δεν είχε διάθεση για πολλά λόγια μετά την ήττα από τη Μακάμπι.

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς δεν είχε όρεξη για πολλά μετά την ήττα του Παναθηναϊκού απέναντι στη Μακάμπι (85-74), με τον Σέρβο κόουτς να είναι τουλάχιστον λακωνικός στις δηλώσεις του.

Αναλυτικά τα όσα είπε:

“Συγχαρητήρια στην Μακάμπι. Έπαιξε καλύτερα απόψε απέναντί μας. Για εμάς τα τελευταία λεπτά στην τρίτη περίοδο στην επίθεση ήταν πολύ άσχημα. Προσπαθήσαμε να είμαστε ανταγωνιστικοί στο δεύτερο ημίχρονο αλλά τα 16 λάθη και τα χαμένα επιθετικά ριμπάουντ έκριναν το ματς.

Σε κάποια σημεία ήμασταν καλοί, αλλά όπως είπα πριν το ματς έπρεπε να ήμαστε καλοί για 40 λεπτά και θα έπρεπε να ήμαστε σκληροί ώστε να μπορέσουμε να μείνουμε στο ματς και να έχουμε ελπίδες”

Κάτας: “Η άμυνα μάς έδωσε πόντους στον αιφνιδιασμό”

Από την άλλη, ο Όντεντ Κάτας είπε:

“Νομίζω πως αμυντικά είχαμε καλά λεπτά και μας βοήθησε αυτό να σκοράρουμε κάποια εύκολα καλάθια στον αιφνιδιασμό. Για κάποια λεπτά δεν ήταν τόσο… όμορφο. Πρέπει να παίξουμε καλύτερα και είναι πάντα καλό να βελτιωνόμαστε μετά από μια νίκη.

Όλοι ξέρουμε πως ο Λορέντζο Μπράουν είναι σπουδαίος για εμάς από την ημέρα που ήρθε. Είμαστε χαρούμενοι που τον έχουμε.

Είμαι πολύ χαρούμενος με το αποτέλεσμα. Κάποιες στιγμές και ορισμένα λεπτά δεν ήταν καλά για εμάς, αλλά ειδικά στην άμυνα ελέγξαμε το παιχνίδι και βρήκαμε πόντους στον αιφνιδιασμό. Δεν ήταν εύκολο, δεν υπάρχει εύκολο ματς στην Ευρωλίγκα. Εύχομαι τα καλύτερα στον Παναθηναϊκό