Ουόλτερς & Λι: Οι… άσσοι στο μανίκι του Ράντονιτς έκαναν τη διαφορά για τον Παναθηναϊκό! (videos)

2022-11-23T22:46:24+00:00 2022-11-23T23:31:12+00:00.

23/Nov/22 22:46

Ο Παναθηναϊκός πανηγύρισε μία πολύ μεγάλη νίκη με 88-85 επί της Βίρτους Μπολόνια στο ΟΑΚΑ στην παράταση με το δίδυμο των Νέιτ Ούολτερς και Πάρις Λι να κάνει τη διαφορά.

Του Στέφανου Τάτσιου/ info@eurohoops.net

Μετά από ένα εκπληκτικό παιχνίδι 45 λεπτών ο Παναθηναϊκός κατάφερε να “λυγίσει” στο ΟΑΚΑ με 88-85 τη Βίρτους Μπολόνια στην παράταση, πανηγυρίζοντας την τρίτη φετινή του νίκη στην Ευρωλίγκα και τη δεύτερη στην έδρα του.

Μπορεί ο Ντέρικ Ουίλιαμς να ήταν clutch και πρώτος σκόρερ με 26 πόντους, όμως η ομάδα του Ντέγιαν Ράντονιτς για πρώτη φορά φέτος στο ίδιο παιχνίδι πήρε τεράστια βοήθεια από τους δύο πλέιμεικερ του ρόστερ τον Πάρις Λι και τον Νέιτ Ουόλτερς, οι οποίοι αγωνίστηκαν για πολλή ώρα μαζί στο παρκέ.

Μαζί οι δύο γκαρντ του “τριφυλλιού” είχαν 33 πόντους με 33 πόντους με 7/13 τρίποντα και 5/11 δίποντα, 7 ασίστ, 3 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα και 3 λάθη και έκαναν πραγματικά τη διαφορά!

Για την ακρίβεια ο Ουόλτερς είχε 18 πόντους, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 ριμπάουντ και 1 λάθος, ενώ ο Λι που έπαιξε 31 λεπτά (30 ο Ουόλτερς) σκόραρε 15 πόντους, μοίρασε 3 ασίστ, μάζεψε 2 ριμπάουντ και έκανε 2 λάθη και 1 κλέψιμο.

Δείτε τις καλύτερες στιγμές των δύο γκαρντ του Παναθηναϊκού:

Ουόλτερς: “Ο Ουίλιαμς έβαλε μεγάλο σουτ”

Ο Νέιτ Ουόλτερς μίλησε για τη νίκη του Παναθηναϊκού επί της Βίρτους, με τον Αμερικανό να στέκεται στο σουτ του Ντέρικ Ουίλιαμς.

Αναλυτικά:

«Είναι πολύ καλή ομάδα εξαιρετική στην άμυνα. Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι. Εμείς ξεκινήσαμε άσχημα, όμως καταφέραμε να επιστρέψουμε. Ο Ουίλιαμς έβαλε μεγάλο σουτ, όπως και ο Μπέικον και πήραμε μια πολύτιμη νίκη.

Έχουμε ένα κρίσιμο παιχνίδι την Παρασκευή και πρέπει να προετοιμαστούμε. Ήταν μια μεγάλη νίκη για εμάς. Ο Λι ήταν τεράστιος για εμάς ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Ήταν πολύ σημαντικό που συνδύασε την παρουσία της μητέρας του με νίκη».