Τεόντοσιτς εκτός εαυτού: Κόλλησε τη μούρη του στον Γιαβόρ και φυσικά… αποβλήθηκε! (video)

2022-11-25T23:36:33+00:00 2022-11-25T23:40:52+00:00.

25/Nov/22 23:36

Ο Μίλος Τεόντοσιτς αποβλήθηκε τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα της Βίρτους Μπολόνια με την Εφές όντας σε έξαλλη κατάσταση με τον διαιτητή Γιαβόρ.

Η Αναντολού Εφές μετά από ένα δραματικό ματς έφυγε με το διπλό με 83-80 από την Μπολόνια κόντρα στη Βίρτους και πανηγύρισε την τρίτη συνεχόμενη νίκη της στην Ευρωλίγκα.

Πάντως το ματς είχε μεγάλη ένταση κατά τη διάρκεια του και ειδικά στο τέταρτο δεκάλεπτο με τον Μίλος Τεόντοσιτς πρωταγωνιστή σε ένα πολύ σοβαρό επεισόδιο!

Ο Σέρβος σταρ της Βίρτους Μπολόνια τέσσερα λεπτά πριν το τέλος του ματς, μετά από επιθετικό φάουλ που χρεώθηκε πάνω στον Μ’Μπαγέ, διαμαρτυρήθηκε στο διαιτητή Γιαβόρ και δέχθηκε τεχνική ποινή με την οποία αποβλήθηκε από το ματς, αλλά η φασαρία δεν σταμάτησε εκεί.

Ο Τεόντοσιτς σε έξαλλη κατάσταση που σπάνια τον έχουμε ξαναδεί στα ευρωπαϊκά παρκέ, έφτασε στο σημείο να θέλει να ορμήξει στους διαιτητές και τελικά τα πνεύματα ηρέμησαν με την αποχώρηση του!

Συνολικά ο Μίλος Τεόντοσιτς σε 18 λεπτά συμμετοχής είχε 6 πόντους με 2/8 σουτ, 4 ασίστ, 2 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 2 λάθη.