Μπαρτσελόνα – Παναθηναϊκός: ΤΡΟΜΕΡΟ κάρφωμα με “άρωμα” ΝΒΑ από τον Σατοράνσκι! (video)

2022-12-16T20:56:54+00:00 2022-12-16T20:56:54+00:00.

16/Dec/22 20:56

Ίσως το κορυφαίο κάρφωμα μέχρι τώρα στη φετινή Ευρωλίγκα να έκανε ο Τόμας Σατοράνσκι στο παιχνίδι της Μπαρτσελόνα με τον Παναθηναϊκό.

Μπαρτσελόνα και Παναθηναϊκός ολοκληρώνουν την τελευταία “διαβολοβδομάδα” της Ευρωλίγκα με μεταξύ τους παιχνίδι στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής και ο Τόμας Σατοράνσκι από πολύ νωρίς στο ματς ξεσήκωσε το “Palau”.

Στο 5ο λεπτό του αγώνα και με το σκορ στο 14-4 οι Καταλανοί είχαν την επίθεση και ο πρώην ΝΒΑερ έκανε ένα δυναμικό δεξί ντράιβ και ολοκλήρωσε τη φάση με ένα εκπληκτικό κάρφωμα (16-4) μπροστά στον Αρτούρας Γκουντάιτις, σε μία από τις εντυπωσιακές φάσεις της σεζόν μέχρι τώρα!

Ο Σατοράνσκι στην πρώτη περίοδο του ματς πέρα από το κάρφωμα, μοίρασε και 4 ασίστ και διαμόρφωσε το 28-12 των μπλαουγκράνα.