Παναθηναϊκός: Διάστρεμμα ο Ουόλτερς, αμφίβολος για το ντέρμπι με Ολυμπιακό (video)

2022-12-26T20:39:06+00:00 2022-12-26T20:39:06+00:00.

26/Dec/22 20:39

Πρόβλημα προέκυψε στον Παναθηναϊκό με τον Νέιτ Ουόλτερς, ο οποίος τραυματίστηκε στο παιχνίδι με τον Απόλλωνα Πάτρας και είναι αμφίβολος για το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό (30/12, 21:00).

“Πύρρειος” αποδείχθηκε η εκτός έδρας νίκη του Παναθηναϊκού με 95-65 στην Πάτρα επί του Απόλλωνα για τη Basket League, αφού τραυματίστηκε λίγες μέρες πριν το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό (30/12) ο Νέιτ Ουόλτερς και είναι αμφίβολος για το μεγάλο ματς.

Ο Αμερικανός γκαρντ στο τρίτο δεκάλεπτο είδε το πόδι του να γυρνάει και κατευθείαν οδηγήθηκε στον πάγκο, όπου και του τοποθετήθηκε πάγκος και δεν επέστρεψε στη συνέχεια του αγώνα.

Οι πρώτες εκτιμήσεις του πράσινου επιτελείου κάνουν λόγω για διάστρεμμα στο δεξί πόδι, ενώ πιο λεπτομερής ενημέρωση θα υπάρξει με την επιστροφή της αποστολής στην Αθήνα και μετά τις εξετάσεις που θα υποβληθεί την Τρίτη (27/12) ο Αμερικανός γκαρντ.

Ο Ουόλτερς αγωνίστηκε συνολικά σε 12 λεπτά στο ματς της Πάτρας και είχε 4 πόντους με 2/3 δίποντα, 3 ασίστ, 2 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Ο Παναθηναϊκός έχει μπροστά του την τελευταία υποχρέωση για το 2022, όπου και θα υποδεχθεί τον Ολυμπιακό στις 30 Δεκεμβρίου στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Ευρωλίγκα.