Μπέικον: Άσεμνη χειρονομία μετά από διαμαρτυρία, ζήτησε συγνώμη από τους φιλάθλους (video)

2023-02-03T22:20:29+00:00 2023-02-03T22:45:57+00:00.

03/Feb/23 22:20

Μία απρόσμενη ενέργεια έκανε ο Ντουέιν Μπέικον κατά τη διάρκεια του αγώνα του Παναθηναϊκού στη Βιτόρια με την Μπασκόνια. Ζήτηση συγνώμη λίγο αργότερα.

Του Στέφανου Τάτσιου/ info@eurohoops.net

Ο Παναθηναϊκός δεν τα κατάφερε στη Βιτόρια κόντρα στην Μπασκόνια, καθώς ηττήθηκε με 95-90 και έκλεισε με 0/2 τη διαβολοβδομάδα της Ευρωλίγκα, όμως ο Μπέικον “τράβηξε τα βλέμματα” με μία ενέργεια του.

Ο Αμερικανός σκόρερ στο 22ο λεπτό της αναμέτρησης στη χώρα των Βάσκων και με το σκορ στο 57-40 υπέρ της Μπασκόνια διαμαρτυρήθηκε έντονα για φάουλ, το οποίο του καταλόγισαν οι διαιτητές και όταν πήγε στον πάγκο ήταν αρκετά εκνευρισμένος και η κάμερα τον έπιασε να κάνει μία άσεμνη χειρονομία!

Συνολικά στο ματς ο σταρ του τριφυλλιού είχε σε 20 λεπτά 16 πόντους με 7/20 σουτ, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 λάθος, 4 φάουλ και 4 στο PIR.

Δείτε το βίντεο:

Μετά το ματς, ο Αμερικανός απολογήθηκε για την πράξη αυτή μέσω Instagram.

”Καμιά φορά, το παιχνίδι βγάζει συναισθήματα που δεν μπορείς να ελέγχεις εκείνη τη στιγμή. Είχα όλα αυτά τα συναισθήματα κατά την διάρκεια του ματς και θέλω να ζητήσω συγνώμη στους φιλάθλους, δεν έπρεπε να ξεσπάσω σε εσάς, δεν θα ξαναγίνει. Αγαπώ το άθλημα και είναι εντάξει να δείχνει συναισθήματα, αλλά όχι έτσι, ζητώ ξανά συγνώμη”