Παρτίζαν – Μπαρτσελόνα: Ο Λαπροβίτολα ντύθηκε… Κάρι, πέτυχε τρίποντο και γύρισε χωρίς να δει την κατάληξή του

2023-10-17T19:27:23+00:00 2023-10-17T19:27:23+00:00.

Ο Νίκολας Λαπροβίτολα σημείωσε ένα τρίποντο που θύμισε… Στεφ Κάρι.

Του Νίκου Μαστρογιαννόπουλου/ info@eurohoops.net

Ο Νίκολας Λαπροβίτολα έπαθε Στεφ…

Η Μπαρτσελόνα αντιμετωπίζει την Παρτίζαν στο Βελιγράδι για την 3η αγωνιστική της Ευρωλίγκας, με τον Νίκολας Λαπροβίτολα να συνεχίζει από εκεί που σταμάτησε με τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ.

Συγκεκριμένα ο γκαρντ των Μπλαουγκράνα έκανε πράγματα και θαύματα στο πρώτο 20λεπτο του αγώνα, πετυχαίνοντας μάλιστα δύο απανωτά σουτ τριών πόντων, ανεβάζοντας τη διαφορά στο +8 (38-30) 2:08 πριν το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου.

Μάλιστα, ο “Λάπρο” πέτυχε ένα τρελό σουτ τριών πόντων, γυρίζοντας μάλιστα προς τον πάγκο της Μπαρτσελόνα, πριν καλά-καλά δει την κατάληξη του σουτ.

Φυσικά αυτή η κίνηση θύμισε κάτι από ΝΒΑ και Στεφ Κάρι, αφού είναι το σήμα κατατεθέν του σούπερσταρ των Ουόριορς.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Λαπροβίτολα είχε 12 πόντους με 4/6 τρίποντα και 3 ασίστ, σε 13:48.