Ουίλιαμς-Γκος: “Οι νίκες με Παναθηναϊκό και Παρτιζάν δείχνουν τον χαρακτήρα μας, είμαι υπερήφανος”

2023-10-19T23:23:58+00:00 2023-10-19T23:23:58+00:00.

Nikos Mastrogiannopoulos

19/Oct/23 23:23

Ο Νάιτζελ Ουίλιαμς-Γκος τόνισε πως οι νίκες επί της Παρτίζαν και του Παναθηναϊκού, αποδεικνύουν τον χαρακτήρα που έχει χτίσει ο Ολυμπιακός.

Του Νίκου Μαστρογιαννόπουλου/ info@eurohoops.net

Ο Ολυμπιακός έδειξε χαρακτήρα στο φινάλε, πήρε μία σπουδαίο νίκη επί της Παρτιζάν με 98-94 στην παράταση και έφτασε έτσι τις δύο νίκες για φέτος στην Ευρωλίγκα.

Ο Νάιτζελ Ουίλιαμς-Γκος που αγωνίστηκε 31 λεπτά, πέτυχε μερικά σημαντικά καλάθια και ολοκλήρωσε το παιχνίδι έχοντας 9 πόντους (2/9 δίποντα, 1/4 τρίποντα, 2/2 βολές), με 3 ασίστ, 1 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και μηδέν λάθη.

Μάλιστα, μετά το φινάλε του αγώνα, μίλησε στην κάμερα της Nova για τη νίκη αυτή αλλά και την δύσκολη εβδομάδα που πέρασε, εξαιτίας του τραυματισμού του.

Ήταν μια δύσκολη εβδομάδα, είχα τον τραυματισμό μου και δεν προπονήθηκα. Ήταν ένα δύσκολο ματς, αλλά είμαι περήφανος για την νίκη που πήραμε ύστερα από δύο ήττες στην Ευρωλίγκα.

Μείναμε ήρεμοι και ενωμένοι, ανεβάσαμε την ενέργειά μας στην άμυνα. Πρέπει να αρχίζουμε από την άμυνα. Θα βρούμε ρυθμό στην επίθεση αν είμαστε καλοί αμυντικά. Στο 4ο δεκάλεπτο και στην παράταση δείξαμε καρδιά, όπως και στην παράταση με τον Παναθηναϊκό. Αυτές οι νίκες δείχνουν χαρακτήρα και θα συνεχίσουμε να βελτιωνόμαστε“, δήλωσε χαρακτηριστικά ο Νάιτζελ Ουίλιαμς-Γκος.

Μιλουτίνοφ: “Δεν τα παρατάμε ποτέ”

Λαρεντζάκης: Βγήκε μπροστά με τον… μανδύα του ηγέτη και υπέγραψε τη νίκη επί της Πατιζάν

Μπαρτζώκας: “Αν και νωρίς, είναι μία από τις μεγαλύτερες νίκες της σεζόν”

Ολυμπιακός – Παρτιζάν 98-94: Πήρε το θρίλερ με θρυλική ανατροπή και Λάρυ καθοδηγητή