Πίτερς για Μπάγερν: “Δεν τελειώσαμε καλά, ήταν απ’ τα ματς που μοιραία χαλαρώνεις”

2023-12-08T22:28:46+00:00 2023-12-08T22:38:08+00:00.

Nikos Mastrogiannopoulos

08/Dec/23 22:28

Ο Άλεκ Πίτερς μίλησε για την νίκη του Ολυμπιακού και τον τρόπο με τον οποίο τελείωσε το παιχνίδι με την Μπάγερν, ενώ αναφέρθηκε και στην ατομική δουλειά που ρίχνει.

Του Νίκου Μαστρογιαννόπουλου/ info@eurohoops.net

Ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος από το πρώτο λεπτό κι επέστρεψε στις νίκες μετά την ήττα από την Ρεάλ, επικρατώντας της Μπάγερν στο ΣΕΦ με 77-69.

Ο Άλεκ Πίτερς σε ακόμη ένα παιχνίδι ήταν πολύ καλός επιθετικά, σημειώνοντας 14 πόντους (2/8 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 4/4 βολές), με 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα και 2 λάθη σε 31:36 λεπτά που αγωνίστηκε και κομβικός στην τελική έκβαση του αγώνα.

Λίγο μετά το τέλος του αγώνα, μίλησε στην flash interview για τη νίκη αυτή και τον τρόπο με τον οποίο ήρθε στο φινάλε, ενώ αναφέρθηκε και στην ατομική δουλειά που ρίχνει ενόψει και του απαιτητικού προγράμματος σε Ελλάδα και Ευρώπη.

Δεν τελειώσαμε καλά. Ήταν ένα απ’ αυτά τα παιχνίδια που μοιραία χαλαρώνεις. Πήραμε στο τέλος τη νίκη, μέσα στο σπίτι μας κι αυτό λέει πολλά. Πρέπει να μάθουμε απ’ αυτό. Προσπαθώ να δίνω κάθε φορά τον καλύτερό μου εαυτό και να προετοιμάζομαι όσο καλύτερα μπορώ γι’ αυτά τα ματς και την ομάδα μου“.

Ολυμπιακός – Μπάγερν 77-69: Lucky 7 και βλέπει εξάδα!