Πετρούσεφ: “Ξέραμε ότι είμαστε καλύτερη ομάδα, έπρεπε και να το δείξουμε”

2024-03-07T23:32:32+00:00 2024-03-07T23:39:20+00:00.

07/Mar/24 23:32

Petrusev-Olympiacos-Virtus-Euroleague

Ο Φίλιπ Πετρούσεφ έκανε την διαφορά για τον Ολυμπιακό, στη νίκη επί της Βίρτους Μπολόνια με 74-69 στο ΣΕΦ.

Της Eurohoops Team / info@eurohoops.net

Ο Ολυμπιακός είχε δύσκολο έργο κόντρα στη Βίρτους Μπολόνια, όμως στο κατάμεστο ΣΕΦ πήρε μία σπουδαία νίκη με 74-69, για το 17-11 στη βαθμολογία.

Ο Φίλιπ Πετρούσεφ έδωσε πολλές βοήθειες στην ομάδα του, μετρώντας 7 πόντους (2/5 δίποντα, 3/5 βολές), 7 ριμπάουντ και 1 ασίστ σε 21:32 λεπτά.

Ο Σέρβος μίλησε στην ”NOVA” και στάθηκε στην αμυντική προσπάθεια των ερυθρολεύκων, τονίζοντας ότι έπρεπε να δείξουν ότι είναι η καλύτερη ομάδα.

”Ήταν μία μάχη, ξεκινήσαμε άσχημα το παιχνίδι, δεν είχαμε ενέργεια. Οι φίλαθλοί μας έδωσαν πολλή ενέργεια και ώθηση, μας βοήθησαν να μπούμε στο ματς. Παίξαμε όπως έπρεπε στο δεύτερο ημίχρονο, ξέραμε ότι είμαστε καλύτερη ομάδα, έπρεπε απλά να το δείξουμε και στο γήπεδο. Δεν παίξαμε στο επίπεδό μας στο πρώτο μέρος, δεν μας είπε κάτι συγκεκριμένο ο προπονητής στην ανάπαυλα. Είπαμε και μεταξύ μας τι πρέπει να κάνουμε και παίξαμε όπως έπρεπε στην συνέχεια. Ξέρουμε ότι μπορούμε να παίξουμε τέτοια άμυνα, έχουμε πολύ καλούς αμυντικούς, έχουμε μέγεθος. Είναι στο χέρι μας το πώς θα παίξουμε”

Μπαρτζώκας: “Απ’ τις πιο σημαντικές νίκες της σεζόν”

Κώστας Παπανικολάου: “Η άμυνα του δευτέρου ημιχρόνου είναι αυτό που θέλουμε να είμαστε”

Κάνααν: ΞΑΝΑ εκεί για τον Ολυμπιακό