Έκανε περίπατο και βλέπει ψηλότερα η Μπασκόνια

2017-03-31T20:33:41+00:00 2017-03-31T20:34:43+00:00.

31/Mar/17 20:33

Η Μπασκόνια εκμεταλλεύτηκε τα προβλήματα της Γαλατάσαραϊ κι έκανε περίπατο στο “Αμπντί Ιπεκτσί”

Οι Βάσκοι διατήρησαν την παράδοση που τους θέλει να μην χάνουν από την τουρκική ομάδα (έχουν πλέον 4-0) καθώς επικράτησαν 103-80 στην Τουρκία.

Η ομάδα του Σίτο Αλάνσο περιμένει πλέον και τα υπόλοιπα αποτελέσματα για να δει πόσο ψηλά μπορεί να φτάσει στην πρώτη οκτάδα, καθώς έχει ελπίδες ακόμα και για την πρώτη τετράδα.

Το συγκεκριμένο αποτελέσματα, πάντως, είναι θετικό για τον Παναθηναϊκό, ο οποίος να θυμίσουμε ότι θέλει την Μπασκόνια στις ισοβαθμίες καθώς μετράει 2-0 στα μεταξύ τους ματς.

Δείτε εδώ τα πλήρη στατιστικά της αναμέτρησης

Η εξέλιξη του αγώνα

Τα πράγματα έδειξαν με το «καλημέρα» ότι δεν θα είναι καλά για τη Γαλατάσαραϊ μετά την αποχώρηση του Αταμάν για τα αποδυτήρια. Η Μπασκόνια εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο την αναστάτωση που προκλήθηκε κι επέβαλε πλήρως τον ρυθμό της.

Ο Ντιόπ έκανε ότι ήθελε μέσα στο “ζωγραφιστό”, την ώρα που οι Βάσκοι πέτυχαν στο πρώτο ημίχρονο 60 πόντους με 9/14 τρίποντα! Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 53-33 στο 17’ κι από πολύ νωρίς μετέτρεψαν σε τυπική διαδικασία το υπόλοιπο του αγώνα.

Ο Ντίμπλερ ήταν ο μοναδικός που είχε διαφορετική άποψη και προσπάθησε στο δεύτερο ημίχρονο να βοηθήσει την ομάδα του να πάρει μπρος. Η Γαλατά μείωσε σε 57-67 (στο 25’) αλλά οι φιλοξενούμενοι βρήκαν λύσεις για να διατηρήσουν διαφορά ασφαλείας.

Το τρίποντο του Τιγί έκανε το 68-89 (33’) κι έβαλε τέλος στα όνειρα των γηπεδούχων…