Παναθηναϊκός: Το χειρότερο παθητικό πρώτου ημιχρόνου!

2018-04-05T21:41:18+00:00 2018-04-05T21:41:18+00:00.

05/Apr/18 21:41

ŕљˉÊ`/ Q͉́ ̉ˁ͏ - ЁϠ/ EUROLEAGUE / ARMANI MILANO - PANATHINAIKOS (֙ԏÑVɁ: EUROKINISSI)

Το χειρότερο του φετινό πρώτο ημίχρονο αμυντικά, πραγματοποιεί ο Παναθηναϊκός κόντρα στην Αρμάνι Μιλάνο.

Του Στέφανου Τάτσιου/ info@eurohoops.net

Οι παίκτες του Τσάβι Πασκουάλ, έχουν αφήσει τους Ιταλούς να βρουν ρυθμό στην επίθεση και να σκοράρουν εύκολα και από την περιφέρεια, αλλά και μέσα από ρακέτα.

Το πρώτο μέρος στο “Φόρουμ”, ολοκληρώθηκε με 55-42 και οι 55 πόντοι που σημείωσε η Αρμάνι Μιλάνο αποτελεί αρνητικό ρεκόρ στην άμυνα για τους “πράσινους” στο πρώτο ημίχρονο.

Το δεύτερο χειρότερο παθητικό του Παναθηναϊκού, σε πρώτο μέρος στην Ευρωλίγκα είναι οι 54 πόντοι κόντρα στην Ρεάλ Μαδρίτης στο ΟΑΚΑ, ενώ το “τριφύλλι” έχει δεχθεί και 58 πόντους από την Μπαρτσελόνα στην πρεμιέρα της Ευρωλίγκας, όμως ήταν στο δεύτερο ημίχρονο στον αγώνα που διεξήχθη στο “Παλάου Μπλαουγκράνα”.