Κρις Σίνγκλετον: Το καλύτερο παιχνίδι του στην Μπαρτσελόνα (video)

2018-10-26T23:09:39+00:00 2018-10-26T23:24:24+00:00.

26/Oct/18 23:09

Ο Κρις Σίνγκλετον έκανε την καλύτερη του εμφάνιση με τα χρώματα της Μπαρτσελόνα και οδήγησε την ομάδα του στη νίκη με 79-71 επί της Νταρουσάφακα στην Τουρκία.

Δεν είναι ίσως τυχαίο ότι στο δεύτερο σερί ματς που ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού πετυχαίνει διψήφιο αριθμό πόντων, η Μπαρτσελόνα πήρε τις νίκες (με Μπάγερν το προηγούμενο).

Δικαίως ο Αμερικανός φόργουορντ έμεινε στο παρκέ για περίπου 29 λεπτά μετρώντας 18 πόντους με 3/4 βολές, 3/4 τρίποντα και 3/8 δίποντα. Τους 11 πόντους τους έβαλε στο πρώτο μέρος και τους επτά στο δεύτερο αλλά σε αρκετά σημαντικές στιγμές του αγώνα, ειδικά τους πέντε τελευταίους και συγκεκριμένα στην τέταρτη περίοδο όταν η Μπαρτσελόνα γύρισε το παιχνίδι από το -6 του 30ο λεπτού.