ΒΟΜΒΑ: Ζητάει επανάληψη του αγώνα με τη Ρεάλ ο Αταμάν!

2018-12-07T21:29:33+00:00 2018-12-07T21:54:03+00:00.

07/Dec/18 21:29

Η Αναντολού Εφές ηττήθηκε από την Ρεάλ, όμως ο αγώνας της 11ης αγωνιστικής όπως όλα δείχνουν, δεν έχει τελειώσει ακόμα!

Του Bugra Uzar/ info@eurohoops.net

Μετά από ένα τρομερό τέταρτο δεκάλεπτο, η Ρεάλ έδωσε τέλος στο σερί ηττών της και ”πέρασε” από την Πόλη με 84-82.

Όμως, ο αγώνας φαίνεται πως δεν τελείωσε, με τον Εργκίν Αταμάν να μην είναι ευχαριστημένος με τις διαιτητικές αποφάσεις και να ζητάει επανάληψη του αγώνα!

Συγκεκριμένα, ο προπονητής της Εφές τονίζει πως οι διαιτητές έκαναν σημαντικό λάθος, κάτι που επηρέασε την έκβαση του αγώνα!

Συγκεκριμένα είπε:

”Παίξαμε ένα εκπληκτικό ματς. Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου. Ήμασταν εξαιρετικοί. Χάσαμε την συγκέντρωση στο φινάλε, κάναμε πολλά λάθη. Στα τελευταία 5 λεπτά, δεν βάλαμε τα σουτ, όπως στα πρώτα 35. Μόνο μία φορά θυμάμαι τη Ρεάλ να είναι μπροστά στο σκορ. Πήραν το προβάδισμα ακόμα μία φορά και κέρδισαν.

Δείξαμε στους πάντες ότι μπορούμε να κερδίσουμε τους πρωταθλητές. Το δείξαμε και πάλι. Θέλω περισσότερο σεβασμό. Θα μιλήσουμε με την διοίκηση. Οι διαιτητές έκαναν κομβικά και σημαντικά λάθη. Έκαναν λάθος στον κανονισμό. Μετά το αντιαθλητικό του Ντάνστον, το ρολόι έπρεπε να μείνει ως έχει. Αυτό δεν έγινε και από τα 4”, πήγε στα 14”.

Το αναφέραμε 2-3 φορές στους διαιτητές, αλλά είπαν ”όχι, όχι”. Αυτός είναι όμως ο κανονισμός. Θα ζητήσουμε από την Ευρωλίγκα να επαναληφθεί το ματς”.