Βιλντόζα: Βραδιά… καριέρας στο ΣΕΦ, αλλά όχι αρκετός για τους Βάσκους! (video)

2019-01-08T22:29:25+00:00 2019-01-08T23:13:27+00:00.

08/Jan/19 22:29

Η Μπασκόνια “αυτοκτόνησε” στο ΣΕΦ και ηττήθηκε στην παράταση με 91-87 από τον Ολυμπιακό, χάνοντας μία μεγάλη ευκαιρία για ένα σπουδαίο διπλό στην Ευρωλίγκα.

Της Eurohoops Team/ info@eurohoops.net Η ομάδα του Βέλιμιρ Περάσοβιτς ήταν εξαιρετική για περίπου 35 λεπτά στο ΣΕΦ, όμως στο τέλος έκανε πολλά λάθη και δια χειρός… Παπανικολάου, είδε τον αγώνα να οδηγείται στην παράταση, όπου και γνώρισε την ήττα με 91-87.

Ένας από τους κορυφαίους παίκτες των Βάσκων, ήταν ο Βιλντόζα που πραγματοποίησε ρεκόρ καριέρας στην Ευρωλίγκα πετυχαίνοντας, 19 πόντους με 6/14 σουτ, ενώ παράλληλα με τα 4 ριμπάουντ που μάζεψε έκανε και σε αυτό τον τομέα career high στην διοργάνωση.

Ακόμα είχε 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και παράλληλα πέτυχα και το πρώτο του μπλοκ στην Ευρωλίγκα, όντας εξαιρετικός αλλά όχι αρκετός για την ομάδα του.