Ευρωλίγκα: Οι “διπλές” αγωνιστικές Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού

2019-07-19T14:12:37+00:00 2019-07-19T14:12:37+00:00.

Evaggelos Papadimitriou

19/Jul/19 14:12

Eurohoops.net

Της Eurohoops Team/ info@eurohoops.net

Οι 18 ομάδες της Ευρωλίγκας 2019/20 έμαθαν τις ημερομηνίες και τους αντιπάλους τους τη Παρασκευή (19/7). Η αύξηση των ομάδων έφερε και αύξηση των.. διαβολοβδομάδων, οι οποίες πλέον γίνονται επτά!

Όσον αφορά τις ”διπλές” αγωνιστικές, ο Ολυμπιακός θα ταξιδέψει στη Γερμανία για τα παιχνίδια με Μπάγερν Μονάχου (19/11) και Άλμπα Βερολίνου (21/11) στο πλαίσιο της 9ης και 10ης αγωνιστικής αντίστοιχα, ενώ το ανάποδο θα γίνει στον δεύτερο γύρο, αφού θα υποδεχθεί την Άλμπα (14/01) και εν συνεχεία τη Μπάγερν (17/01) για την 19η και 20η αγωνιστική αντίστοιχα.

Ολυμπιακός: Το πλήρες πρόγραμμα στην Ευρωλίγκα!

Από την άλλη, ο Παναθηναϊκός θα υποδεχθεί τη Μπάγερν Μονάχου (15/01) και τη Ζαλγκίρις Κάουνας (17/01) για την 19η και 20η αγωνιστική αντίστοιχα, ενώ κάτι αντίστοιχο θα γίνει την 27η και 28η αγωνιστική, αφού οι ”πράσινοι” παίζουν με τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ (03/03) και εν συνεχεία θα φιλοξενήσουν την ΤΣΣΚΑ Μόσχας (05/03).

Παναθηναϊκός: Το πλήρες πρόγραμμα στην Ευρωλίγκα!

Το πρόγραμμα του Παναθηναϊκού 

5η και 6η αγωνιστική
Τρίτη (29/10, 20:00) Χίμκι – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Πέμπτη (31/10, 21:00): Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Αναντολού Εφές

9η και 10η αγωνιστική
Τρίτη (19/11, 20:00) Ζαλγκίρις Κάουνας – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Παρασκευή (22/11, 21:30) Μπάγερν Μονάχου – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

14η και 15η αγωνιστική
Τρίτη (17/12, 21:00) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Φενέρμπαχτσε
Πέμπτη (19/12, 21:05) Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

19η και 20η αγωνιστική
Τετάρτη (15/01, 21:00) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Μπάγερν Μονάχου
Παρασκευή (17/01, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Ζαλγκίρις Κάουνας

23η και 24η αγωνιστική
Τετάρτη (05/02, 20:00) Ερυθρός Αστέρας – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Παρασκευή (07/02, 21:30) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Ζενίτ Αγ. Πετρούπολης

27η και 28η αγωνιστική
Τρίτη (03/03, 21:00) Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Πέμπτη (05/03, 21:00) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

31η και 32η αγωνιστική
Τετάρτη (25/03, 21:00) Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ – Χίμκι
Παρασκευή (27/03, 20:30) Αναντολού Εφές – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ

Το πρόγραμμα του Ολυμπιακού

5η και 6η αγωνιστική
Τετάρτη (30/10, 20:00) ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ολυμπιακός
Παρασκευή (1/11, 21:30), Ολυμπιακός – Μακάμπι Τελ Αβίβ

9η και 10η αγωνιστική
Τρίτη (19/11, 21:30) Μπάγερν Μονάχου – Ολυμπιακός
Πέμπτη (21/11, 21:00) Άλμπα Βερολίνου – Ολυμπιακός

14η και 15η αγωνιστική
Τετάρτη (18/12, 21:00) Ολυμπιακός – Χίμκι
Παρασκευή (20/12, 20:00) Ερυθρός Αστέρας – Ολυμπιακός

19η και 20η αγωνιστική
Τρίτη (14/01, 21:00) Ολυμπιακός – Άλμπα Βερολίνου
Παρασκευή (17/01, 21:30), Ολυμπιακός – Μπάγερν Μονάχου

23η και 24η αγωνιστική
Τρίτη (4/02, 20:00) Ζαλγκίρις Κάουνας – Ολυμπιακός
Πέμπτη (6/02, 21:00) Ολυμπιακός – ΤΣΣΚΑ Μόσχας

27η και 28η αγωνιστική
Τρίτη (3/03, 21:00), Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ
Παρασκευή (6/03, 21:30) Αναντολού Εφές – Ολυμπιακός

31η και 32η αγωνιστική
Τρίτη (24/03, 21:00), Ολυμπιακός – Ερυθρός Αστέρας
Παρασκευή (27/03, 20:00) Χίμκι – Ολυμπιακός

Διαβάστε τα τελευταία νέα εδώ