Μπαρτσελόνα: Νίκη “θρίλερ” με σούπερ Χίγκινς και Μίροτιτς! (video-photos)

2019-09-14T20:58:30+00:00 2019-09-14T21:43:33+00:00.

14/Sep/19 20:58

Η Μπαρτσελόνα που είναι η πρωταγωνίστρια των φετινών καλοκαιρινών μεταγραφών, συνεχίζει την προετοιμασία της και πήρε πολύ δύσκολη φιλική νίκη με 80-77, απέναντι στην Ομπραντόιρο.

Η ομάδα του Βλέντισλαβ Πέσιτς που ανακοίνωσε και την μεταγραφή του Μάλκολμ Ντιλέινι, αντιμετώπισε δυσκολίες από το πρώτο ημίχρονο του παιχνιδιού και πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια μόλις με 39-38.

Η εικόνα της αναμέτρησης στο δεύτερο μέρος, δεν άλλαξε ιδιαίτερα αφού η Ομπραντόιρο παρουσιάστηκε απόλυτα ανταγωνιστική και κατάφερε στο φινάλε της τρίτης περιόδου να ισοφαρίσει σε 59-59.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, όλα κρίθηκαν στα τελευταία δύο λεπτά, όπου η Μπάρτσα είχε προβάδισμα με 75-72 και τελικά πήρε την φιλική νίκη με 80-77, χάρη σε άστοχο σουτ της Ομπραντόιρο στην τελευταία φάση του αγώνα!

Δείτε την τελευταία φάση:

Κορυφαίοι για τους “μπλαουγκράνα” ήταν, ο Χίγκινς με 22 πόντους (8/9 δίποντα) και 2 ριμπάουντ, ο Μίροτιτς με 16 πόντους και 3 ριμπάουντ και ο Κούριτς με 12 πόντους και 5 ριμπάουντ. Από τους ηττημένους, ο Κώστας Βασιλειάδης, είχε 6 πόντους με 2/7 σουτ.

Τα δεκάλεπτα: 19-20, 38-39, 59-59, 77-80

Photo Credit: FCB Basket