Μάουντο Λο: “Σκότωσε” τον Ολυμπιακό και χάρισε την νίκη στην Μπάγερν! (video)

2019-11-20T16:04:23+00:00 2019-11-20T16:04:23+00:00.

20/Nov/19 16:04

Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε με το… αριστερό την δεύτερη φετινή “διαβολβδομάδα” της Ευρωλίγκα, “αυτοκτονώντας” στο Μόναχο κόντρα στην Μπάγερν και γνώρισε την ήττα με 85-82 και με τον Μάουντο Λο να του κάνει τεράστια “ζημιά”.

Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε μία πολύ καλή εμφάνιση στο Μόναχο κόντρα στην Μπάγερν για 31′ λεπτά και παρότι 9 λεπτά πριν το τέλος, βρέθηκε στο +12 (67-55), έχασε την… γη κάτω από τα πόδια του και με επιμέρους σκορ που δέχθηκε 30-15, γνώρισε την 6η του ήττα στην φετινή Ευρωλίγκα, με 85-82.

Κορυφαίος της Μπάγερν στην χθεσινή (19/11) της νίκη, ήταν ο Γερμανός διεθνής Μάουντο Λο που ισοφάρισε το φετινό ρεκόρ του σε πόντους, σκοράροντας 19 με 6/9 σουτ, ενώ ακόμα πρόσθεσε στην στατιστική του 7 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 ριμπάουντ και 25 βαθμούς στο ράνκινγκ.

Απολαύστε τις καλύτερες στιγμές του Λο που “σκότωσε” τον Ολυμπιακό και χάρισε την νίκη στους Βαυαρούς: