Ζήσης: “Άξιζε το τρόπαιο η Μπούργος” (video)

2020-10-04T20:54:11+00:00 2020-10-04T21:03:47+00:00.

04/Oct/20 20:54

zisis_burgos

Ο Νίκος Ζήσης παραδέχθηκε την ανωτερότητα της Μπούργος στον τελικό του Basketball Champions League.

Η ΑΕΚ δεν τα κατάφερε κόντρα στη Μπούργος (85-74), με την ελληνική ομάδα να μένει στην δεύτερη θέση τoυ Basketball Champions League για την σεζόν 2019/20.

Ο Νίκος Ζήσης (4 πόντοι σε 15:15′) μίλησε μετά τον αγώνα και τόνισε την ανωτερότητα της ισπανικής ομάδας στο παρκέ, με τον αρχηγό της ”Ένωσης” να μιλάει παράλληλα για τα μειονεκτήματα της δικής του ομάδας.

Αναλυτικά όσα είπε ο αρχηγός της ΑΕΚ:

”Ήταν ένα περίεργο παιχνίδι. Αρχίσαμε όπως θέλαμε, το πρώτο δεκάλεπτο ήταν υπέροχο. Όμως, οι αντίπαλοι σκόραραν στο δεύτερο δεκάλεπτο, έβαλαν μεγάλα σουτ. Απέκτησαν αυτοπεποίθηση. Έπαιξαν και καλύτερη άμυνα, αυτό ήταν σημαντικό. Εμείς βιαστήκαμε. Τρέξαμε, αλλά δεν είχαμε υπομονή, χάναμε με 15-20 πόντους. Η Μπούργος άξιζε το τρόπαιο”.