ΠΑΟΚ: Σε ένα δεκάλεπτο έχασε τη δεύτερη θέση του ομίλου από Ιγκοκέα (video)

2021-12-29T20:34:32+00:00 2021-12-29T20:34:32+00:00.

29/Dec/21 20:34

Την τρίτη θέση του ομίλου του στο Basketball Champions League κατέλαβε ο ΠΑΟΚ μετά την εντός έδρας ήττα από την Ιγκοκέα.

Ο ΠΑΟΚ στο πρώτο του παιχνίδι μετά την περιπέτεια με τον κορωνοϊό ηττήθηκε στην “Πυλαία” με 75-64 από την Ιγκοκέα και κατέλαβε τη τρίτη θέση του ομίλου του στο Basketball Champions League όπου και στα play-in θα αντιμετωπίσει με μειονέκτημα έδρας τη Στρασμπούρ.

Οι παίκτες του Άρη Λυκογιάννη στο πρώτο ημίχρονο “άντεξαν” και παρέμεναν σχεδόν ισόπαλοι στο σκορ (38-37), όμως “λύγισαν” στη τρίτη περίοδο αφού δέχθηκαν επιμέρους σκορ 23-8 και δεν μπόρεσαν να επιστρέψουν αφού βρέθηκαν κιόλας στο 33ο λεπτό πίσω με -22.

Ο Στίφενς έκανε μεγάλη ζημιά στον ΠΑΟΚ με 19 πόντους, 9 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο, ενώ για την ελληνική ομάδα ο Λοβ πραγματοποίησε σπουδαίο ματς με 20 πόντους, 3 ασίστ, ισάριθμα ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.